UA / RU
Підтримати ZN.ua

Тимошенко закликала опозицію оскаржити в суді "драконівські закони" влади

Екс-прем'єр порекомендувала опозиції надіслати Януковичу і Азарову листа з вимогою не підписувати прийняті 16 січня Верховною Радою законопроекти.

Екс-прем'єр-міністр України 3 закликає опозицію оскаржити в суді голосування у Верховній Раді України 16 січня 2014 р. Про це йдеться в заяві Тимошенко, яку оприлюднила прес-служба "Батьківщини".

За словами Тимошенко, 16 січня 2014 р., у Верховній Раді відбулося "прийняття" законів без самого факту результативного голосування за них. "Це не тільки очевидний злочин, за який, коли прийде час, всі винні понесуть кримінальну відповідальність, це ще й остаточна ліквідація українського парламентаризму як головної гілки державної влади в Україні. Я переконана, що всі ці події в парламенті санкціоновані 3. Сьогодні він, свідомо убивши парламентаризм, зробив ще один вагомий крок до встановлення в Україні реальної неодиктатури", - заявила Тимошенко.

Тому вона закликала парламентську опозицію якомога швидше надіслати відкриті публічні листи президенту України Віктору Януковичу та спікеру Верховної Ради 3 з вимогою не підписувати ці законопроекти, за які проголосував парламент, з чітким викладенням суто юридичних доказів цих фактів, підтверджених якісними відеозаписами.

"Друге. Якщо після таких публічних листів Янукович і Рибак все ж таки підпишуть ці нелегітимні закони, я прошу парламентську опозицію негайно, в день підписання цих законів, передати до Генеральної прокуратури юридично мотивовану заяву про злочин Януковича, Рибака, Калєтніка (віце-спікера Верховної Ради Ігоря Калєтніка), Олійника (народного депутата від партії регіонів Володимира Олійника) та інших причетних і домогтися внесення цієї заяви до Єдиного реєстру кримінальних розслідувань", - заявила екс-прем'єр-міністр України.

Окрім того, Тимошенко закликала опозицію негайно передати до суду скаргу про те, що 16 січня у Верховній Раді було "сфальсифіковано процес прийняття законів з вимогою визнати ці голосування недійсними".

"До скарги необхідно додати переконливі відеодокази фальсифікацій голосування і наполягти на винесенні ухвали суду про призупинення процесу підписання цих законів до моменту розгляду справи у суді", - заявила Тимошенко.

"Я прошу опозицію цю судову справу про нелегітимність прийняття 16 січня у Верховній Раді України пакету законів провести через всі інстанції національної системи судочинства. Обов'язково, якомога швидше передати справу про фальсифікації 16 січня голосування в українському парламенті до Європейського суду з прав людини і попросити розглянути її у пріоритетному порядку", - також підкреслила вона.

Разом з тим Тимошенко зазначила, що незалежно від того, що будуть робити українські суди і Генеральна прокуратура для зупинки процесу нелегітимного голосування у Верховній Раді, вона просить опозицію негайно створити громадську публічну слідчу комісію з відомих правознавців України, яка разом з журналістами публічно дослідить факт фальсифікації 16 січня 2014 р. голосування у Верховній Раді і додасть цей експертний висновок до заяви до Європейського суду.

"Я прошу опозицію діяти невідкладно", - підкреслила вона.

У четвер більшість у Верховній Раді ухвалила низку законів без обговорення і без участі депутатів від опозиції, голосами членів фракцій Партії регіонів, КПУ, а також деяких позафракційних.

За частину цих законів голосували одразу за основу і в цілому, і без електронної системи - підняттям рук. !zn

Читайте також:

Freedom House закликала Януковича відхилити закони, що обмежують права людини

США вважають недемократичними закони, прийняті Верховною Радою

Фюле: Ухвалені Радою закони суперечать Угоді про асоціацію з ЄС