Екс-прем'єр Юлія Тимошенко вимагає від президента 3.
Лист відповідного змісту вона написала голові держави 29 травня, після повідомлень про те, що такий меморандум буде підписано 31 травня в Білорусі.
"Вікторе Федоровичу! Ви приголомшили країну сенсаційним повідомленням про зміну стратегічного вектора еволюції України з європейського на митносоюзний", - заявляє 3.
"Марно говорити, що такий крок за своєю суттю і духом суперечить законам України, указам президентів і постановам Верховної Ради, які вже чітко закріпили наш європейський шлях на близьке і далеке майбутнє. Марно про це нагадувати, бо правовий аферизм вже став маркером української влади", - зазначає вона.
Колишня прем'єр-міністр переконана, що "не марно говорити про те, що українська нація - не кріпаки у свавільного рабовласника, а вільний народ незалежної вільної України".
"І цей вільний народ має право не тільки знати, як у курортних містах представники влади жонглюють стратегічним вектором за їхньою спиною, але і висловити свою думку з цього приводу", - заявляє Тимошенко.
"Я вимагаю від вас, Вікторе Федоровичу, негайно, сьогодні оприлюднити текст Меморандуму, який ви збираєтеся підписувати завтра у Білорусі, і доповісти Верховній Раді про те, що ви надумали робити з долею 46 мільйонів українців", - вимагає вона.
Тимошенко нагадує президенту: "Ви не рабовласник, Вікторе Федоровичу, а лише найнятий на тимчасову роботу політик".
"І тому я вимагаю від вас відкласти підписання Меморандуму на період публічного обговорення суті цього документа і розуміння ставлення до нього українців. Ви не маєте права самочинно вирішувати долю України, спонтанно, на пляжі, без краваток і керуючись лише своїм власним інтересом", - закликає опозиціонерка.
Як повідомлялося, 22 травня Кабінет міністрів України схвалив проект меморандуму з країнами МС про надання Україні статусу спостерігача в цьому об'єднанні. !zn
Читайте також:
Надати Україні статус спостерігача в Митному союзі можуть вже 29 травня
Українці віддають перевагу Європейському союзу, а не Митному
У ЄС нагадали Україні, що членство в Митному союзі забирає суверенітет