UA / RU
Підтримати ZN.ua

Тимошенко перед відкриттям Ради відправила своїм соратникам настанови

Екс-прем'єр порадила депутатам "Батьківщини" підтримати євроінтеграційні закони, проте тримати під контролем "кожну кому і крапку".

Ув'язнена екс-прем'єр-міністр 3 напередодні відкриття сесії Верховної Ради направила фракції "Батьківщина" свої настанови. Про це на своїй Twitter-сторінці повідомив депутат Андрій Шевченко.

"Юля надіслала лист фракції: закликаю підтримати євроінтеграційні закони, але застерігаю від маніпуляцій режиму під гаслами "євроремонту", - процитував послання парламентарій.

Окрім того, за його словами, Тимошенко порадила створити експертну раду трьох опозиційних фракцій для супроводу євроінтеграційних законів. "Візьміть під контроль кожну кому і крапку!" - попросила вона.

Також екс-прем'єр закликала "не допустити змін до Конституції у редакції влади і на користь авторитаризму".

Разом з тим Тимошенко порадила скасувати "антиконституційний закон про референдум". "Це буде мати підтримку опозиційних сил і громадянського суспільства" , - вважає вона.

"Ми повинні внести зміни до закону про вибори Президента - формування комісій парламентськими партіями, заборону голосування на дому тощо", - йдеться в листі Тимошенко, який процитував депутат Шевченко.

Нагадаємо, третя сесія Верховної ради VII скликання розпочнеться у вівторок, 3 вересня. Основна тема першого місяця роботи - прийняття законів, необхідних для євроінтеграції. Як очікується, опозиція в цьому питанні підтримає правлячу Партію регіонів, а от комуністи, навпаки, відмовляться голосувати з регіоналами, наполягаючи на необхідності зближення з Росією.

Спікер Верховної Ради Володимир Рибак запевнив, що Україна виконає свої зобов'язання перед Європейським Союзомі прийме євроінтеграційні закони. Найважливішими з них, за словами Рибака, є законопроекти про прокуратуру, про судоустрій і виборче законодавство.

Нагадаємо, раніше народний депутат від Партії регіонів Григорій Смітюх повідомив, що його фракція готова підтримати всі законопроекти, які стосуються євроінтеграції, за винятком закону про протидію дискримінації сексуальних меншин. В інших політичних силах також немає єдиної думки з приводу даного законопроекту.

Рішення щодо антидискримінаційного законодавства слід прийняти не пізніше початку вересня. В іншому випадку Єврокомісія технічно не встигне прийняти рішення про переведення України на другу стадію виконання плану дій щодо лібералізації візового режиму з ЄС в очікувані терміни - до листопадового саміту Східного партнерства. !zn

Читайте також:

Опозиція готова вислухати Януковича у Верховній Раді

Рада розгляне євроінтеграційні законопроекти цього тижня

Кетрін Ештон про асоціацію з ЄС: Європа не може втратити Україну

Луценко заявив про готовність опозиції стати тимчасовим союзником Януковича заради євроінтеграції