Командувач сухопутними силами США в Європі генерал-лейтенант Бен Ходжес заявив, що тільки частина американського військового спорядження і обладнання, яке було поставлено в Україну, могла бути старою, але в основному Києву передаються нові зразки.
"Можливо, спорядження та обладнання, яке в терміновому порядку було доставлено (в Україну), було старим, я не знаю", - сказав Ходжес.
Він підкреслив, що бронежилети, шоломи, медичне та ряд іншого обладнання, включаючи радіотехнічне, "нове і практично нове".
"Думаю, що США здійснюють величезні вкладення", - резюмував генерал Ходжес зусилля США щодо підвищення боєздатності української армії.
Раніше видання The Washington Post повідомило, що частина військової техніки, яку США поставили в Україну, виявилася неякісною або такою, що в американській армії вважається застарілою.
Як відомо, США не надають Україні летальну зброю. Однак, як повідомив в. о. глави Місії України при НАТО, Україна попросить летальну зброю у Заходу в разі провалу Мінських угод.
Примітно, що інтерв'ю для DT.UA посол України в США Валерій Чалий розповів, що Україна отримує зброю більш ніж десяти країн Європи.
"Ми зброю отримуємо, в тому числі і летальну, і ніхто суверенній Україні не може цього заборонити. Інша справа, що не прийнято афішувати перелік країн, але це більше десятку держав тільки з Європи", - розповів він.
20 квітня близько 300 десантників 173 бригади ВПС США починають навчання українських військових у Львівській області в рамках операції "Безстрашний захисник 2015", повідомляє прес-служба Міноборони України.
"290 американських десантників висадяться 20 квітня у Львівській області на Яворівському полігоні. Саме тут, згідно домовленостей з Держдепартаментом США, пройдуть тривалі спільні навчання-тренінги 173-ї повітряно-десантної бригади армії США і бойових підрозділів Нацгвардії. Тренінги будуть проходити за участю 900 бійців Нацгвардії. Три потоку по 300 нацгвардійців. Три потоки по 8 тижнів. Потім спільні навчання", - повідомляв раніше глава МВС України Арсен Аваков.