UA / RU
Підтримати ZN.ua

Тільки чверть українців підтримують особливий статус Донбасу

Українці "дещо чули" про зміни до Конституції країни. У сутичках під Радою 31 серпня звинувачують як тих, хто кидав гранату, так і чинну владу.

Тільки чверть українців (24,2%) підтримують внесення до Конституції такого положення: "Особливості здійснення місцевого самоврядування в окремих районах Донецької і Луганської областей визначаються окремим законом", свідчать данні опитування Центру Разумкова.

Відносна більшість (44,4%) не підтримують внесення такого положення до Конституції, 31,4% не визначилися.

Дві третини (66,5%) респондентів знають про те, що нещодавно Верховна Рада вносила поправки до Конституції України. Лише 2% опитаних брали участь в обговоренні цих поправок, ще 35,6% хоча й не брали участі в такому обговоренні, але хотіли би взяти участь, а 62,3% не хотіли би брати участь у такому обговоренні.

Добре знайомі зі змістом поправок до Конституції лише 4,4% респондентів, 43,9% - "дещо чули" про них, 27,9% - майже нічого не знають, а 23,6% - зовсім нічого не знають про них.

Оцінюючи події 31 серпня біля будівлі Верховної Ради і те, кого вони вважають головними винуватцями загибелі кількох людей під час цих подій, найчастіше респонденти (при можливості вибрати кілька варіантів відповіді) називали представників української влади, які без обговорення з громадськістю приймали поправки до Конституції, що викликають різке несприйняття у частини суспільства (49,7%), керівництво партій, які зібрали агресивний мітинг під стінами Верховної Ради (42,3%), людей, які кидали гранати (38,3%).

Коли респондентів просили назвати одного головного винуватця цієї трагедії, представників української влади назвали 32,1% громадян, керівництво партій, які зібрали мітинг під стінами Верховної Ради - 21,9%, людей, які кидали гранати - 18,8%.

Читайте також: Більшість росіян упевнені, що від Путіна приховують інформацію про реальний стан в країні

31 серпня Верховна Рада прийняла в першому читанні зміни до Конституції щодо децентралізації і особливого статусу Донбасу. Голосування супроводжувалося блокуванням трибуни і штовханиною в сесійній залі. Після голосування під стінами Ради почалися зіткнення між протестуючими і правоохоронцями органами. З натовпу в міліцію була кинута граната. Загинуло четверо нацгвардійців, більше 100 поранено.

Дослідження проведене соціологічною службою Центру Разумкова з 12 по 19 вересня 2015 року серед 2008 респондентів у всіх регіонах України, за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей. Теоретична похибка вибірки (без врахування дизайн-ефекту) не перевищує 2,3% з імовірністю 0,95.