UA / RU
Підтримати ZN.ua

Тігіпко розповів про причини невдоволення Євросоюзу

В Європі викликає занепокоєння той факт, що в Україні до цього часу не прийнято 12 законопроектів і доповнень до законів, які регулюють державні закупівлі в окремих сферах діяльності. Про це заявив сьогодні віце-прем'єр-міністр України, міністр соціальної політики Сергій Тігіпко, коментуючи інформацію про те, що Євросоюз призупинив фінансування України унаслідок претензій до закону про держзакупівлі.

«Ось ці 12 змін ми поки не прийняли, і це викликає певну стурбованість європейців», - сказав Тігіпко.

При цьому він висловив надію, що відповідні документи буде прийнято найближчим часом.

«Після цього зніметься та стурбованість, яка на сьогодні є», - сказав він.

Також віце-прем'єр підкреслив, що чинний на сьогодні закон про держзакупівлі відпрацьовувався з експертами Європейського Союзу і відповідає нормам ЄС.

«Наш закон сьогодні абсолютно відповідає нормам Європейського Союзу», - сказав Тігіпко, зазначивши при цьому, що він особисто керував групою з підготовки цього документа.

Як повідомлялося раніше, Європейський Союз призупинив фінансову допомогу Україні у зв'язку з внесенням Верховною Радою змін до процедури державних закупівель. Про проблеми, пов'язані зі зміною закону про держзакупівлі, президент України Віктор Янукович заявив 22 лютого на засіданні Комітету з економічних реформ.

Поправки було ухвалено 11 січня. Верховна Рада включила енергетичні товари, а також послуги водопостачання та водовідведення до числа тих, які можна закуповувати, оминаючи тендерні процедури. Закон про внесення змін вже підписано президентом.

Санкції ЄС вже призвели до того, що Україна не отримала запланований транш у 31 млн. євро на програми підвищення енергоефективності.

Прес-секретар Нацагентства з питань забезпечення ефективного використання енергоресурсів Тетяна Коврига зазначила, що в листі ЄС йдеться про призупинення бюджетної підтримки в цілому, а не лише цього траншу.

Припинені як нові програми (наприклад, реалізація транспортної стратегії, 65 млн євро), так і раніше фінансувалися (допомога у сфері енергетики, 42 млн євро). У разі продовження конфлікту втрати Україною лише у 2011 році перевищать 100 млн. євро й надалі будуть зростати. Частина цих програм розпланована до кінця 2013 року.

Брюссель вимагає не тільки скасувати зміни до закону про держзакупівлі, а й внести в нього додаткові поправки, що гармонізують його з європейськими нормами. У разі, якщо Київ і Брюссель не досягнуть компромісу, кількість санкцій може збільшитися.

За матеріалами прес-служби Сергія Тігіпка