UA / RU
Підтримати ZN.ua

Тейлор називав "божевільним" рішення відмовити у військовій допомозі Україні – Reuters

"Із затримкою військової допомоги ми вже похитнули їх віру у нас", - сказав Тейлор у повідомленні Сондленду.

Тимчасовий повірений у справах США в Києві Вільям Тейлор називав "божевільною" затримку військової допомоги для країни заради допомоги в політичній кампанії. Про це йдеться в текстових повідомленнях, опублікованих слідчими Палати представників після свідчень колишнього спецпредставника США по Україні Курта Волкера, пише Reuters.

У рамках показань у четвер Волкер передав текстові повідомлення між ним, дипломатами в Києві та іншими особами, пов'язаними з Україною, включаючи особистого адвоката Дональда Трампа Руді Джуліані.

У тексті від 9 вересня після новин про те, що адміністрація Трампа відмовляє у військовій допомозі Києву, Вільям Тейлор обговорив важливість повідомлення, яке Вашингтон відправляв до Києва.

"Із затримкою (військової допомоги, - ред.) ми вже похитнули їх віру у нас", - сказав Тейлор в повідомленні Гордону Сондленду, послу США в Європейському союзі.

В іншому повідомленні від також зазначив: "Я думаю, що божевільно відмовляти в безпековій допомозі через допомогу у політичній кампанії".

Сондленд відповів, що, на його думку, Тейлор помилявся в намірах Трампа, заявивши про те, що Трамп хотів відмовитися від надання допомоги через побоювання з приводу корупції в Україні. У тексті він заперечував, що передбачалася "послуга за послугу", яка погоджує допомогу Україні за згодою президента Володимира Зеленського розслідувати дії колишнього віцепрезидента США Джо Байдена і його сина.

Раніше представники Демократичної партії почали вимагати від Білого дому надання інформації про тимчасове блокування військової допомоги Україні. Конгресменів цікавлять дата прийняття рішення про заморожування допомоги, а також обґрунтування цих кроків.

Зазначимо, що в опублікованому тексті скарги, яку подав інформатор із розвідслужб, сказано, що Трамп розпорядився заморозити допомогу для України за кілька днів до телефонної розмови з Володимиром Зеленським. Через деякий час після розмови допомогу було розблоковано.

При цьому Трамп стверджує, що не вимагав від Зеленського розслідування стосовно колишнього віцепрезидента Джо Байдена і його сина Хантера в обмін на надання військової допомоги.

25 вересня, в день зустрічі Володимира Зеленського з Дональдом Трампом у Нью-Йорку, Білий дім оприлюднив мемограму їхньої липневої телефонної розмови. Міністерство юстиції вивчило документ і не знайшло в словах Трампа ознак порушення федерального законодавства.

Однак це не переконало представників Демократичної партії в нижній палаті Конгресу в необхідності відмовитися від ідеї імпічменту. Про початок процедури повідомила спікерка Палати Представників Ненсі Пелосі.

Детальніше про скандал, помилки Зеленського у спілкуванні з Трампом та їх наслідки для України читайте в матеріалі Юлії Мостової "Між двома стільцями" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".