Жителі Тернополя звикли до свого мера Сергія Надала і не хочуть нічого змінювати. За час його правління Тернопіль покращав, але є місце і корупційним скандалам. Про це пишуть автори ZN.UA в черговій статті проекту «Місцеві вибори. Країна по поличках ».
«Тернопіль - золота середина. За останні роки місто однозначно змінилося в кращу сторону. У кожному мікрорайоні є магніти, що притягують людей: дитячі та спортивні майданчики, відреставровані сквери. У центрі - прекрасна набережна з фонтанами і місцем для зустрічей молоді. Це місто для прогулянок, де ще не зовсім втратив свій колорит історичний центр. (Хоча забудовники над цим посилено працюють.) », - пишуть автори проекту.
Відзначається, що згідно з індексом оцінки можливостей і свобод муніципального опитування групи «Рейтинг», Тернопіль знаходиться у верхній частині списку з 3,4 бала.
На «відмінно» і «добре» свободу висловлювати свої думки оцінюють 69% тернополян. 52% вважають, що так чи інакше можуть включатися в процес формування рішень в місті. Тернопіль - на п'ятому місці серед всіх обласних центрів по можливості отримувати якісну освіту різних спеціальностей і рівнів. І на другому - зі свободи реалізовувати свої духовні потреби (76%).
«І хоча 90% жителів Тернополя відчувають гордість за те, що вони - громадяни України (за цим показником місто займає третє місце в списку), все ж 46% тернополян замислювалися про еміграцію. За цим показником Тернопіль посідає друге місце серед всіх обласних центрів. Відсутність роботи і масове заробітчанство - давня проблема області », - йдеться в матеріалі.
Однак при цьому в місті зносяться дитячі майданчики, зелені насадження та газони, а на їх місці з'являються дорогі, але далеко не всім симпатичні споруди. Особливо турбує активістів забудова центру Тернополя.
«Забудова дійсно дуже тісний, - додає фарб в картину ще один близький до міської влади джерело. - 75% міста було зруйновано після війни. Решта 25% старого міста були візиткою і прикрасою Тернополя. Але мер його забудовує цими потворними що не вписуються в історичний контекст об'єктами. Плюс МАФи. І немає вже старого міста... ».
Скандал за скандалом спалахує навколо землі та комунального нерухомого майна Тернополя. Городяни не забули історію аптеки №78, Палацу кіно. У ситуації з їх «приватизацією» не останню роль зіграв екс-заступник мера Володимир Камінський і його «охоронна фірма». А коли в області взялися за розвиток туризму, то надрукували на мільйони гривень буклетів і календариків, але так і не побудували доріг до туристичних пам'яток. Хоча все можна списати на несистемний підхід або повну некомпетентність.
Детальніше читайте в матеріалі Антона Булгакова, Інни Ведерникової, Юлії Самаєвої, Алли Котляр і Юлії Гриценко «Країна по поличках. ТЕРНОПІЛЬ ».