UA / RU
Підтримати ZN.ua

Теличенко вважає, що уряд має переглянути справу Тимошенко

Екс-захисник Тимошенко вважає, що уряд України повинен показати, що проведено ефективне розслідування причин порушення статті 18 Конвенції, і виправити ситуацію, щоб у майбутньому не було аналогічних порушень.

Українському уряду доведеться самостійно зробити кроки для виправлення ситуації з Юлією Тимошенко, наприклад, ініціювати перегляд кримінальних справ. Так прокоментувала рішення комітету міністрів Ради Європи щодо Тимошенко один з колишніх захисників екс-прем'єра в Євросуді, юрист Валентина Теличенко.

"Комітет міністрів вважає, що рішення ЄСПЛ у справі Тимошенко Україна не виконала. А це означає, що Україна зобов'язана його виконати і відзвітувати про це Комітету міністрів. Оскільки особливу увагу нашої держави звернули на те, що визнано порушення статті 18 Конвенції, і зрозуміло, що справи Тимошенко і Луценка стоятимуть поруч у списку Комітету міністрів" , - зазначила Теличенко.

За її словами, наразі уряд України має показати, що проведено ефективне розслідування причин порушення статті 18, і виправлено ситуацію таким чином, щоб у майбутньому не було аналогічних порушень.

"Уряд мусить показати, що було зроблено все можливе, аби відновити права заявників. Після відмови порушити кримінальні справи про незаконне втручання у кримінальний процес за заявами Юрія Луценка, після відмови у допуску до Верховного суду України захисту Юлії Тимошенко тепер уряд має самостійно ініціювати і порушення кримінальних проваджень і перегляд вироку у газовій справі" , - вважає Теличенко.

Вона зазначила, що Україна дуже швидко накопичує кількість невиконаних рішень ЄСПЛ, зокрема таких, які мають суспільний резонанс, а це значить, що Україна демонструє неповагу до європейських цінностей і небажання виконувати рішення інституцій Ради Європи.

"Це може призвести до застосування санкцій - тимчасового припинення повноважень української делегації в РЄ або позбавлення права голосувати. Враховуючи, що навіть якщо буде підписано угоду про асоціацію між Україною і ЄС у листопаді, нашій державі все ще необхідно подолати довгий шлях до того, щоб дійсно стати частиною Європи, повноправним членом ЄС, наші проблеми у Раді Європи будуть дуже зайвими", - вважає Теличенко.

Як повідомлялося, 11 жовтня 2011 року Печерський районний суд Києва засудив Тимошенко до семи років позбавлення волі за перевищення повноважень під час підписання газових контрактів з Росією в 2009 році. Її було заарештовано під час судового процесу 5 серпня 2011 року.

30 квітня 2013 року ЄСПЛ оголосив рішення у справі "Тимошенко проти України", яке не є остаточним. Суд встановив порушення трьох пунктів ст. 5 (право на свободу і безпеку), а також ст. 18 (обмеження щодо прав) Конвенції про захист прав і основних свобод людини у зв'язку з арештом Тимошенко у "газовій справі".

15 липня ЄСПЛ розпочав розгляд справи за другою заявою Тимошенко, яка стосується переважно її кримінального переслідування у "газовій справі". !zn

Читайте також:

Януковичу офіційно оголосили про необхідність вирішити справу Тимошенко для асоціації з ЄС

Захисник Тимошенко звинуватив Януковича в політичній агресії і небажанні асоціацію з ЄС

Мін'юст заявив, що рішення ЄСПЛ у справі Тимошенко вже виконано

Луценко знає, коли звільнять Тимошенко