UA / RU
Підтримати ZN.ua

Текстова версія розслідування Bellingcat щодо «вагнерівців» вийде у найближчий місяць

На черзі – двогодинний фільм і коротша документальна стрічка.

Міжнародна група розслідувачів Bellingcat готує до публікації текстову версію розслідування «зливу» спецоперації із затриманням Україною бойовиків російської ПВК «Вагнер», розповів, виступаючи на MezhyhiryaFest 2021, журналіст-розслідувач Христо Грозєв.

За словами розслідувача, справі «вагнерівців» буде присвячено три продукти команди: двогодинний документальний фільм-розслідування, коротший документальний фільм і текстову версію розслідування.

«Ми готуємо три продукти. Один – двогодинний документальний фільм-розслідування. Він не вийде раніше наступного року, і ми розраховуємо, що це буде фільм, вартий Оскара. Другий – коротший документальний фільм. Це вже медійний продукт, ми випустимо його раніше. Але ми дізналися, що фільм на цю ж тему готує CNN, і вирішили пропустити їх вперед. І текстова версія: вона, ймовірно, вийде протягом найближчого місяця», - цитує Грозєва «Детектор Медіа».

Грозєв розповів, що команда чекала на коментарі української влади півроку, але так і не отримала відповіді.

«Ми звертались до української влади по коментарі, але вони не відповідали. Ми чекали на їхні відповіді півроку. Але я вважаю, що вони зробили багато позитивних речей, аби довести, що ця історія – неправдива, що вони не винні», - зазначив він.

Читайте також: Подоляк кинув Єрмаку рятувальний круг: звинувачує у зриві спецоперації із «вагнерівцями» Росію

Нагадаємо, 24 червня Володимир Зеленський підтвердив, що спецоперація дійсно готувалася (хоча раніше відхрещувався, називаючи вигадкою журналістів) але українські спецслужби до неї начебто не причетні. За нашою інформацією, готувати спецоперацію дійсно допомагали спецслужби інших країн, зокрема, американські.

У межах операції були ідентифіковані і знайдені російські бойовики, які воювали в Донбасі. Частина з них причетна до катастроф MH17, Іл-76 і Ан-26 на сході України. Літак зі 33-ма «вагнерівцями» на борту, планували під слушним приводом посадити в Україні і затримати найманців. Але через «злив» операції, бойовики були затримані КДБ Білорусі і видані Росії.

Важко сказати, які мотиви штовхнули Зеленського на те, щоб перервати майже десятимісячне мовчання і заговорити про операцію двозначними фразами. Але реальність із зізнаннями президента виявилася гірше найстрашніших очікувань. Чому - читайте в статті Володимира Кравченка «Чим загрожують Україні одкровення Зеленського щодо «вагнерівців»: все гірше, ніж ми думали» у ZN.UA.