UA / RU
Підтримати ZN.ua

Текст прийнятого ВР закону про "особливий статус" відрізняється від поданого Порошенком (документ)

Багато депутатів заявили про те, що мала місце фактично фальсифікація.

Проект президентського закону "Про особливий порядок...", розданий на руки депутатам, істотно відрізнявся від документа, оприлюдненого на офіційному сайті Верховної Ради. Про це в статті ZN.UA пише журналіст Сергій Рахманін.

У початковій версії закону зазначено, що території, щодо яких застосовується спеціальний режим самоврядування, визначаються рішенням Верховної Ради. Ці ж формулювання присутній і в пояснювальній записці до проекту закону.

Однак, в остаточному варіанті передбачено, що особливий порядок самоврядування вводиться в районах, містах і селищах, які будуть визначені рішенням керівника АТЦ.

Настільки серйозне порушення, допущене в ході процедури прийняття такого важливого закону, робить його вельми сумнівним.

Нагадаємо також, що голосування за законопроекти здійснювалося в закритому режимі, але з допомогою електронної системи голосування. Що з точки зору експертів, є порушенням регламенту, який передбачає таємне голосування бюлетенями, або публічне, "кнопкове". Крім того, ніхто з фахівців не зміг пригадати випадку, щоб закон приймався закритому режимі. І не зміг послатися на статтю регламенту (тим більше Конституції), що дозволяє таке. Така форма прийнятна для обговорення питань, що є військовою або державною таємницею. Закон таємницею бути не може. На те він і закон.

"Очевидно, таємницею хотіли зробити (і зробили в підсумку) перелік тих, хто голосував "за". Очевидно, хтось дуже не хотів знижувати свої шанси на переобрання. Ще напередодні голосування стало відомо, що ряд депутатів, які планують висувати свої кандидатури у мажоритарних округах, які зробили закритий режим голосування обов'язковою умовою своєї лояльності. Але при чому тут інтереси держави?" - пише Рахманін.

Крім того, ряд народних обранців стверджували, що підсумкове голосування було сфальшовано. Проте, підтвердити або спростувати їх твердження неможливо. Під час процедури голосування табло показало тільки 277 голосів "за" без розбивки про фракціям. Що не тільки порушує принципи відкритості вищого законодавчого органу, але і робить саму процедуру прийняття закону дуже схожою на шахрайство. Що неприпустимо, якщо йдеться про державні інтереси.

Докладніше читайте у статті Сергія Рахманіна "Контрреволюція приниження" в свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна". !zn