В текст закону про статус деяких регіонів Донбасу, прийнятого Верховною Радою 16 вересня, внесли зміни - тепер межі цієї території нібито буде визначати парламент, а не АТЦ.
Так, в документі, розміщеному на сайті Верховної Ради станом на 24 вересня, у ст.1 законопроекту №5081 йдеться про те, що перелік районів, міст і сіл Донецької та Луганської областей, де на три роки вводиться особливий порядок місцевого самоврядування, визначаються рішенням Верховної Ради.
Якщо в початковій версії закону також було зазначено, що території, щодо яких застосовується спеціальний режим самоврядування, визначаються рішенням Верховної Ради, то в остаточному варіанті передбачалося, що особливий порядок самоврядування вводиться в районах, містах і селищах, які будуть визначені рішенням керівника Антитерористичного центру.
Раніше народний депутат, радник президента України Микола Томенко заявляв, що до направлення на підпис президенту цього закону норма, яка стосується визначення переліку населених пунктів, ще буде врегульована.
"Перед тим, як президенту на підпис дійде закон, буде врегульовано питання: за поданням АТЦ Верховна Рада визначає, або без подання АТЦ Верховна Рада визначає. Закон ще не підписував навіть голова Верховної Ради, тому, думаю, долю цієї правки ми з'ясуємо", - сказав він.
"В законі, коли я голосував, було, що Верховна Рада визначає... Під час обговорення, можливо, були якісь зміни, що це робить Антитерористичний центр", - пояснив Томенко.
Голова Верховної Ради України Олександр Турчинов заявив, що підпише той варіант закону, який схвалив парламент і де межі таких територій визначає Верховна Рада.
"Тут є проблема, і я розмовляв з президентом. У зв'язку з тим, що під час розгляду питань не було жодної інформації, що вже є закон у новій редакції, я можу підписати виключно тільки той закон, який було озвучено народним депутатам - там, де межа регіонів з особливим статусом визначається постановою Верховної Ради", - сказав він.
На даний момент закон ще не підписаний спікером парламенту.
Нагадаємо, законопроект "про особливий статус" частини Донбасу передбачає щорічну бюджетну підтримку соціально-економічного розвитку окремих районів Донецької та Луганської областей.
Також держава гарантує недопущення кримінального переслідування, притягнення до кримінальної, адміністративної відповідальності та покарання осіб - учасників подій на території Донецької, Луганської областей".
Крім того, закон закріплює право на використання російської чи іншої мови "у суспільному та приватному житты, вивчення і підтримку російської і будь-якої іншої мови, їх вільний розвиток і рівноправність".
Водночас документ передбачає проведення місцевих виборів у цьому регіоні 7 грудня.!zn