UA / RU
Підтримати ZN.ua

Татаров, якого Офіс президента захищає від НАБУ, приступив до реформування КПК

Татаров керує робочою групою з реформування кримінальної юстиції.

Заступник керівника Офісу президента Олег Татаров, якого Національне антикорупційне бюро підозрює в причетності до фальсифікації експертизи, провів зустріч з робочою групою з реформування кримінальної юстиції.

Як повідомляє пресслужба Офісу президента, під час наради обговорили підготовлений проєкт закону про внесення змін і доповнень до КПК, «яким пропонується вдосконалити механізм здійснення спеціального попереднього розслідування, порядок виробництва окремих процесуальних дій, гарантії дотримання прав, свобод і законних інтересів учасників кримінального судочинства і тому подібне".

На зустрічі також обговорили досвід інших країн в діяльності органів кримінальної юстиції і практику міжнародних інститутів, які повинні бути враховані при доопрацюванні відповідного проєкту".

Учасники засідання домовилися "максимально оперативно" доопрацювати законопроєкт і показати його президентові Володимиру Зеленському до кінця грудня.

Як повідомляв Юрій Бутусов, НАБУ і САП планували затримати Олега Татарова 2 грудня. Однак генпрокурорка Ірина Венедіктова зірвала операцію, відсторонивши від справи всіх чотирьох прокурорів САП, які могли санкціонувати затримання. За інформацією журналіста, на Банковій відбулася закрита нарада, і Володимир Зеленський прийняв рішення «захищати Татарова».

Свідчення на нинішнього заступника глави ОП дав забудовник і колишній народний депутата Максим Микитась, який  майже 100 днів провів у СІЗО. Експрезидента компанії "Укрбуд" підозрюють у привласненні майна Національної гвардії на суму 81,64 млн гривень.

Микитась пішов на угоду зі слідством, відшкодував державі 50 млн гривень, і його звільнили з-під варти.

За інформацією НАБУ, ексдепутат за допомогою підконтрольної йому державної компанії в змові з колишнім командувачем НГУ Юрієм Аллеровим, гендиректором компанії-забудовника Олегом Майбородою, приватним оцінювачем Алісою Грищук та іншими співучасниками організував схему незаконного заволодіння майном Нацгвардії.

1 грудня НАБУ і САП повідомили про нового підозрюваного в справі. Ним виявився заступник директора Державного науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС Костянтин Дубонос.

За версією слідства, у 2000-х роках ГУ Внутрішніх військ МВС України (реорганізоване у ГУ Нацгвардії України) і компанія-забудовник уклали угоду, за якою на території колишньої військової частини в центрі Києва мали побудувати житловий комплекс із вбудованими паркінгами та нежитловими приміщеннями. В обмін на земельну ділянку площею близько 1 га Нацгвардія мала отримати в житловому комплексі 50 квартир і 30 паркомісць.

Але в 2016-2017 роках сторони уклали додаткові угоди, за якими Нацгвардія "обміняла" квартири та паркомісця на Печерську на 65 квартир у будинку на околиці Києва (біля станції метро "Червоний хутір"). Його будівництвом займалася та сама компанія-забудовник. За даними експертизи, вартість цих квартир на 81 635 448 грн менша за ті, які НГУ мала отримати на старті домовленостей.

За кілька місяців після "квартирного обміну" донька Аллерова Катерина Пустиннікова стала власницею позашляховика Grand Cherokee 2015 року випуску (близько 1,5 млн гривень на вторинному ринку) і квартири в ЖК "Микитська слобода". Забудовником цього об'єкта була та сама компанія, на користь якої Аллеров "обміняв" квартири нацгвардійців - "Укрбуд Девелопмент".