UA / RU
Підтримати ZN.ua

Тарута назвав відхід українських військових з Широкиного стратегічною помилкою

Трагедії у маріупольському мікрорайоні Східний можна було уникнути, якби українські військові перебували в Широкиному.

Екс-губернатор Донецької області, народний депутат України Сергій Тарута вважає, що якби українські військові в минулому році не залишили Широкине, обстрілу маріупольського мікрорайону Східний не було б.

"На жаль, ще в минулому році, коли наші військові відійшли від Широкиного, була допущена стратегічна помилка. В результаті селище стало якоюсь буферною зоною. Хоча в рамках Мінська-1 по розділовій лінії воно відходило до української сторони. Проте військовим було комфортніше бути ближче до міста. Якби в січні Широкине було забезпечено нашими військовими, то мікрорайон Східний не постраждав би. І, слава Богу, що потім Турчинов знову дав команду зайняти Широкине", - розповів Тарута в інтерв'ю DT.UA.

За словами депутата, на сьогоднішній день Широкине є головним форпостом захисту для Маріуполя. Місцеві жителі побоюються, що після відходу від селища українських військових в результаті його демілітаризації, він може бути захоплений бойовиками.

Демілітаризація передбачає організацію в Широкиному пункту моніторингу ОБСЄ. Сергій Тарута висловив підозру, що місія не зможе постійно перебувати в зоні конфлікту і контролювати ситуацію.

"З досвіду, звичайно, зрозуміло, що ОБСЄ не виконує свої функції. Не знаю, який у них мандат, але у мене є підозра, що місія ОБСЄ не зможе постійно перебувати в зоні конфлікту, де до того ж немає елементарних умов для життя. Але навіть якщо це станеться, то чи зможе вона оперативно інформувати про провокації бойовиків, а ми, зі свого боку, оперативно на них реагувати? Від Безіменного, де ДНР може сконцентрувати свої сили, до Широкиного всього вісім кілометрів. А від Маріуполя - 20 км", - сказав депутат.

Раніше повідомлялося, що спільний центр контролю за припиненням вогню в Донбасі погодився провести демілітаризацію Широкиного. Однак полк "Азов" виступив проти відводу військ, побоюючись того, що бойовики можуть зайняти селище.

Читайте повністю інтерв'ю Інни Ведернікової Сергієм Тарутою: "Навіть якщо шахтарів сьогодні використовують, це не виключає їхніх реальних проблем. Потрібен діалог, а не ультиматуми".