UA / RU
Підтримати ZN.ua

Табачник назвав вигоду для українських вишів від мовного закону

Міністр освіти впевнений, що в цілому новий закон про мови ніяк не утискає становище української мови. За його словами, закон буде сприяти припливу іноземних студентів до вищих навчальних закладів України та розвитку автономії вузів.

Закон про мови буде сприяти припливу іноземних студентів до вищих навчальних закладів України та розвитку автономії вузів, сказав у понеділок міністр освіти, науки, молоді та спорту України Дмитро Табачник в ефірі радіостанції "Голос Росії".

"Цей закон буде сприяти автономії вищих навчальних закладів", - сказав український міністр в авторській програмі глави федерального агентства Росспівробітництва Костянтина Косачева.

Він пояснив, що наявність в українських вузах програм, насамперед, російською мовою сприяє припливу іноземних студентів, які "платять в казну університету, забезпечуючи розвиток матеріальної бази, придбання обладнання".

"У нас вже третій рік поспіль йде дуже велике зростання (кількості) іноземних студентів. Звичайно, ми орієнтуємо політехнічні та класичні університети, щоб вони переходили на магістратуру англійською мовою. Але з 55 тисяч студентів-іноземців зі 130 країн, які навчаються в Україні, переважна більшість - більше 50 тисяч - отримують вищу освіту російською мовою", - сказав Табачник.

Він додав, що виші Західної України, які раніше категорично відмовилися від викладання російською, практично позбулися іноземних студентів.

Міністр також зазначив, що в цілому новий закон про мови ніяк не обмежує становище української мови.

- Заява Табачника про включення Університету Шевченка в рейтинг кращих вузів світу виявилася брехнею


"Не можна робити ставку, що цей закон антиукраїнський або проросійський. Цей закон демократичний, ліберальний, цивілізаційно дуже важливий", - сказав Табачник, додавши, що Міносвіти України готове його реалізовувати.

Глава Міносвіти України привів у приклад закарпатське місто Берегове, де на початку вересня статус регіональної мови отримала угорська.

"Немає ніякої в цьому трагедії. У всіх берегівських школах залишається обов'язковий стандарт українська мова й українська література", - сказав він.

Верховна Рада 3 липня схвалила законопроект "Про засади державної мовної політики", він набув чинності 10 серпня. Відповідно до закону, мова національної меншини може отримати статус регіональної, якщо вона є рідною як мінімум для 10% населення. В першу чергу, дія закону поширюється на російську мову, яка вже отримала офіційний статус у багатьох областях півдня та сходу України, де переважає російськомовне населення.

Під терміном "автономія" або самоврядування вищого навчального закладу розуміють самостійність вузу в підборі і розстановці кадрів, здійсненні навчальної, наукової, фінансово-господарської та інших видів діяльності відповідно до законодавства та статуту цього вузу. !zn

Читайте також:

На Закарпатті чиновник-регіонал відмовив угорській мови в регіональному статусі: повноважень немає

У новому варіанті мовного закону немає регіональних мов

Влада блокує визнання всіх регіональних мов, окрім російської, - Москаль

Угорці України чекають виборів, аби реалізувати закон про мови