UA / RU
Підтримати ZN.ua

"Свобода" не підтримує Конституцію 2004 року, але готова за неї голосувати

На такі заходи лідер ВО "Свобода" готовий піти для того, щоб зняти політичну напругу у країні.

Фракція "Свобода" вважає, що Конституція України, прийнята у 2004 році, не відповідає інтересам країни. Тим не менш, "Свобода" готова проголосувати за повернення до 3.

"Ми будемо підтримувати повернення до Конституції 2004 року, якщо таке голосування буде в парламенті, виходячи з інтересів нинішнього політичного моменту. Хоча по суті ми зовсім не підтримуємо Конституцію 2004 року", - заявив Тягнибок.

Він додав, що Конституція-2004 "не відповідає інтересам 3". "Але для того, щоб "розрулити" з нинішньою політичною кризою, треба зробити такий крок і фракція буде голосувати", - сказав політик.

У той же час, Тягнибок констатував, що влада виступає проти повернення до Конституції-2004.

Голова "Свободи" також нагадав, що його партія підготувала альтернативний проект Конституції України, в якому відображено стратегічне бачення того, як повинна розвиватися країна.

Напередодні голова фракції "Батьківщина" 3 заявив, що "Батьківщина" готова проголосувати за варіант повернення до Конституції України 2004 року без внесення до неї поправок і доповнень.

Думки опозиції щодо змін до Конституції розділилися: "Батьківщина" пропонує збільшити повноваження Верховної Ради, "УДАР" - збільшити повноваження президента і уряду, а також вилучити норму про обов'язкове десятирічне проживання в Україні кандидата у президенти.

10 лютого спікер Верховної Ради Володимир Рибак заявив, що опозиція не робить узгоджених дій і не вносить пропозицій щодо проекту Конституції.

Нагадаємо, 6 лютого Рибак закрив Раду до підготовки змін до Конституції. При цьому він зазначив, що проект документа про зміни в основному законі країни буде розглянуто на позачерговому засіданні ВР наступного тижня.

4 лютого у Верховній Раді опозиція запропонувала ухвалити конституційний акт про повернення до Конституції 2004 року, яка передбачає парламентсько-президентську форму правління. Однак народні депутати так і не прийшли до спільного рішення з цього питання. !zn

Читайте також:

Ештон підкреслила важливість конституційної реформи для вирішення політичної кризи в Україні

Яценюк закликав опозицію підтримати 150 підписами текст Конституції-2004 для внесення на голосування до Ради

Рибак вважає, що змінити Конституцію за один день неможливо