ВО "Свобода" розцінила візит президента Польщі Броніслава Коморовського до Луцька, запланований на 14 липня, як небажаний, який може спровокувати загострення українсько-польських відносин".
"Після того, як 20 червня 2013 року Сенат прийняв антиукраїнську, псевдоісторичну і шовіністичну постанову про події на Волині, візит президента Польщі до Луцька є небажаним і недоречним. Українське суспільство може сприйняти цю ініціативу польського президента як провокацію", - заявив народний депутат, голова Волинської обласної організації "Свободи" Анатолій Вітів, передала прес-служба партії.
На думку Вітіва, "схоже, що Броніслав Коморовський хоче приїхати до Луцька, щоб символічно принизити українців, які боролися за незалежність на своїй власній землі, і показати їх "убивцями".
"Переконаний, що після багатомісячного нагнітання антиукраїнської істерії польськими політиками Броніславу Коморовському нічого робити в Луцьку", - зазначив політик.
Він попередив, що візит Коморовського на Волинь може спровокувати акцію протесту громади.
Втім, додав свободівець, приїзд Коморовського був би доцільним у тому разі, якщо б він відвідав українські села, мешканці яких були жертвами нападів польських окупаційних загонів у роки Другої світової війни, і публічно покаявся перед Україною за багаторічні роки загарбницької політики Речі Посполитої".
"В іншому випадку Броніслав Коморовський - небажана персона в обласному центрі Волині", - ще раз підкреслив Вітів.
"У той же час, ми і надалі будемо послідовними прихильниками добросусідських відносин з польським народом і докладемо максимальних зусиль для пошуку компромісів щодо справедливого погляду на наше історичне минуле і загальних перспектив у сім'ї вільних європейських націй в майбутньому", - додав він.
Нагадаємо, 20 червня Сенат Польщі прийняв заяву з приводу 70-річчя Волинської трагедії, в якій трагічні події 1943 року названі "етнічною чисткою з ознаками геноциду". У документі зазначено, що жертвами антипольської акції Української повстанської армії стали приблизно 100 тис. поляків.
В українському МЗС заявили, що не хотіли би політизувати це питання і вважають за необхідне зосередити увагу на належному вшануванні всіх жертв трагічних сторінок українсько-польської історії в роки Другої світової війни.
Як відомо, до трагічних подій 1943-1944 років у Польщі та Україні ставлення різне. Значна частина польських істориків називає трагедію "геноцидом польського народу", а українських - "взаємними етнічними чистками українського і польського населення". !zn
Читайте також:
Польські автори скандального законопроекту про ОУН-УПА засудили відродження націоналізму в Україні
Коморовський похвалив Україну за "величезний прогрес" у реформах
Фаріон відзвітувала про досягнення щодо бандеризації України