Критичним питанням для співпраці Світового банку з Україною є створення Антикорупційного суду. Про це заявила директор Світового банку у справах України, Білорусі та Молдови Сату Кахконен в ефірі ток-шоу "Право на владу".
Вона зазначила, що у президентському законопроекті мають бути змінені три положення, оскільки вони відтерміновують запровадження Антикорупційного суду.
"По-перше президентський законопроект передбачає, що після прийняття закону про антикорупційний суд буде внесений ще один законопроект. Тобто відразу суд не може бути створений. Друге положення, що кількість суддів не визначена в законі, але законопроект говорить, що неможливо створити суд до того, які всі судді будуть визначені. Але немає причини чекати щоб всі судді були визначені до початку до функціонування суду. Це все треба вирішити, і тоді законопроект буде відповідати вимогам Венеціанської комісії", - сказала Кахконен.
Представник Світового банку наголосила, що НАБУ та САП підготували вже більше 90 справ проти корупціонерів, їх подали до суду, однак рішень по ним і досі немає. Саме тому потрібен Антикорупційний суд.
Нагадаємо, МВФ офіційно заявив, що президентський законопроект про створення антикорупційного суду в його нинішній редакції порушуватиме зобов'язання України перед міжнародними партнерами в разі його прийняття.
Слідом за МВФ президентський законопроект розкритикував також Світовий банк.
Згодом президент Петро Порошенко заявив, що Україна зараз за участі міжнародних партнерів розпочала роботу щодо внесення змін у президентський проект закону про Вищий антикорупційний суд.
Детальніше про антикорупційні ініціативи президента читайте у статті Олександра Леменова "Антикорупційні суди "по-новому": рецепт Порошенка" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".