UA / RU
Підтримати ZN.ua

Світова спільнота не вірить словам Путіна про Крим – МЗС України

Міжнародне співтовариство вже давно зрозуміло, де реальні факти, а де димова завіса.

Нещодавні заяви президента Росії Володимира Путіна про те, що анексія Криму Росією в 2014 році "була демократичним вибором населення півострова", не знаходять підтримки у міжнародному співтоваристві.

Про це в ефірі Радіо "Крим.Реалії" висловила спікер Міністерства закордонних справ України Катерина Зеленко.

"Мені здається, тут можна говорити про спробу Росії нав'язати якусь свою реальність як своїй внутрішній аудиторії, так і міжнародному співтовариству, але, як ми бачимо, подібні сигнали не знаходять підтримки у світі", – прокоментувала представниця МЗС слова глави Кремля про те, що при створенні Радянського союзу багато республік, що увійшли до його складу, "отримали величезну кількість російських земель" і "традиційних російських історичних територій", а анексований Крим, за його словами, "завжди був російським".

Зеленко нагадала, що минулого тижня Рада Євросоюзу схвалила рішення про продовження секторальних санкцій проти Росії, крім того, з року в рік Генеральна асамблея ООН приймає резолюції, які засуджують порушення прав людини в тимчасово окупованому Криму та постійну мілітаризацію півострова.

"отже, міжнародна спільнота вже давно зрозуміло, де реальні факти, а де димова завіса, за якою ховаються злочини та порушення норм міжнародного права", – уклала Зеленко.

Нагадаємо, що в лютому 2014 року на території Криму з'явилися "зелені чоловічки" - військові без розпізнавальних знаків, які захопили адміністративні будівлі на території півострова. Російські влади заперечували звинувачення України в тому, що це кадрові військові РФ. У березні Росія анексувала Крим після фіктивного "референдуму". Після президент РФ Володимир Путін заявив про те, що "Росія ніколи не заперечувала", що "зелені чоловічки" були частиною спецоперації по окупації українського півострова. Потім Міноборони Росії заснував медаль "За повернення Криму", датовану 20 лютого 2014 року. Росія систематично порушує права людини в Криму.

Після серії проросійських і сепаратистських акцій в Донецькій і Луганській областях і "проголошення суверенітетів" підтримуваних Росією угруповань "ДНР" і "ЛНР", бойовики спільно з російської ФСБ 12 квітня 2014 року захопили міста Слов'янськ, Краматорськ і Дружківка. На наступний день т.в.о. президента України Олександр Турчинов оголосив про початок Антитерористичної операції в Донбасі. Бойові дії тривають 4,5 року. За офіційними даними, за цей час загинули близько трьох тисяч цивільних, і ще дев'ять тисяч отримали поранення, в цілому постраждали більше чотирьох мільйонів українців. З початку російської агресії загинули більше чотирьох тисяч військовослужбовців Збройних сил України, зниклими без вести на тимчасово окупованій території вважаються кілька сотень людей.