UA / RU
Підтримати ZN.ua

Супрун заявила про спробу скасувати медреформу

За словами Уляни Супрун, цього разу на медичну реформу замахнулися в комітеті Ради з питань запобігання та протидії корупції.

Комітет Верховної Ради з питань запобігання та протидії корупції під час засідання 15 травня хотів винести рішення про нібито порушення Міністерством охорони здоров'я українського законодавства, повідомила у Facebook в. о. голови відомства Уляна Супрун. Рішення комітету також мало передбачати звернення до всіх правоохоронних органів щодо змін, які відбулися на первинній ланці в рамках медреформи.

"Це чергова атака не просто на нашу команду, а на всіх пацієнтів і медиків. Це відбувається шляхом звинувачень мого заступника Павла Ковтонюка та голови Національної служби здоров'я України - Олега Петренка. На комітеті з запобігання та протидії корупції планувалося винесення рішення про начебто порушення ними чинного законодавства і звернення до всіх можливих правоохоронних органів щодо змін, які вже відбулися на первинній ланці", - написала Супрун .

Вона додала, що аргументи у членів комітету були такими ж, як і півроку тому - незаконний розподіл бюджетних коштів закладам первинної ланки. За словами Супрун, про відповідні дії комітету повідомив народний депутат від БПП Ігор Артюшенко, він же й не допустив прийняття такого рішення.

"Очевидно перспектива такого прозорого розподілу всього бюджету охорони здоров'я вже з 2020 року дуже лякає багатьох людей. Тому найбільші антикорупційні зміни, які впроваджує наша команда, зазнають потужних атак і звинувачень: закупівлі ліків через міжнародні організації, урядова програма "Доступні ліки", тепер робота НСЗУ та eHealth", - додала Супрун.

Нагадаємо, 14 лютого суд скасував власну постанову про тимчасову заборону Уляні Супрун виконувати обов'язки міністра охорони здоров'я України через перевищення терміну роботи в статусі в.о. міністра та наявність доводів про американське громадянство Супрун.

Позов щодо встановлення відсутності у Супрун передбачених законодавством компетенцій (повноважень) до суду подав "радикал" Ігор Мосійчук. Він також подав чотири позови щодо законності призначення очільниці МОЗ на посаду: два з них особисто проти Уляни Супрун, та ще два - проти прем'єр-міністра Володимира Гройсмана.

11 квітня "радикал" Олексій Ленський подав черговий позов щодо відсторонення Супрун. Окружний адмінсуд Києва знову відкрив провадження за спрощеною процедурою, без повідомлення учасників справи.

Сама Супрун пов'язала таку активність членів "РПЛ" із руйнуванням корупційних схем, звільненням "одіозних медичних феодалів" і прямою конфронтацією з ними. Зокрема, запит до МОЗ надіслала адвокатська компанія GoLaw law firm, яка також займається справами звільнених через корупцію ректорів НМУ ім. Богомольця Катерини Амосової та Одеського медуніверситету Валерія Запорожана.