UA / RU
Підтримати ZN.ua

Суди затягують справи ОПЗ, Пасішника та Онищенка – Ситник

Директор НАБУ незадоволений ситуацією в українській судовій системі.

В даний момент щонайменше три гучних кримінальних справи гальмуються в судах, заявив глава 3 Артем Ситник. Мова йде, зокрема, про справу ОПЗ, справі колишнього виконавчого директора НАК "Нафтогаз України" Андрія Пасішника, а також про "справу Онищенка".

Як повідомляє "Українська правда", зазначені кримінальні провадження Ситник привів в якості прикладів справ, які затягуються, відповідаючи на відповідне запитання журналіста.

"Ми з прокуратурою сформували антирейтинг справ, які тривалий час перебувають в судах. Прикладів дуже багато, але я приведу приклад справи, яка стосуються топ-менеджменту ОПЗ - стратегічне підприємство на межі банкрутства. Одна із схем – по цій справі признач засідання суду раз на 2 місяці. Потім суд переводить засідання у закритий режим. Це суд", – зазначив директор НАБУ.

"Потім в останній день своїх повноважень голова ФДМ пише лист і відмовляється від позову по справі про стягування коштів на користь держави – це вже службові особи. Потім нинішній в.о. керівника пише, що 300 млн – це не збитки для заводу", - продовжив він, підкресливши при цьому, що визначальними все ж є дії суду.

Ситник також розповів, що справа екс-виконавчого директора "Нафтогазу" Андрія Пасішника не розглядається судом: з весни 2016 року провадження не рухається.

Ще одним прикладом подібної справи ситник назвав "справу Онищенка".

"Фактично суду було цікаво тільки одне – випустити Постного. Пробували – не випустити в Києві, випустили в Львові", – зазначив він.

За словами глави бюро, при подібному підході в судах роботу НАБУ не буде завершено.

"В судах ситуація дуже погана", – додав він і наголосив, що для подолання ситуації, що склалася, необхідно створити антикорупційний суд.

Нагадаємо, в травні в НАБУ заявили про затягування розгляду в судах справ, що розслідували детективи. З 65 справ, які розслідуються детективами НАБУ і скерованих до суду прокурорами САП – суди прийняли рішення лише у 17 з них. Станом на 30 квітня ще 26 справ перебували в стадії розгляду, а розгляд 22-х - не почалося. За даними Бюро, деякі справи лежать без руху в судах більше року.

Найчастіше для затягування розгляду справ судді використовують наступні причини: проблеми з визначенням підсудності, неможливість сформувати склад суддів, неявка учасників, повернення обвинувального акта тощо, пояснили у відомстві.