UA / RU
Підтримати ZN.ua

Суд відмовився задовольнити клопотання Луценка

Колегія Апеляційного суду Києва після більш ніж годинної наради вирішила відхилити всі клопотання, заявлені екс-міністром Юрієм Луценком і його адвокатами.

Апеляційний суд Києва відмовився задовольнити всі клопотання колишнього міністра внутрішніх справ Юрія Луценка та його захисту. Таке рішення оголосив головуючий суддя Олег Присяжнюк.

«Клопотання Луценка та його захисників задоволенню не підлягають», - сказав він.

Суддя оголошував рішення під вигуки присутніх, вони скандували «Ганьба, ганьба».

Після оголошення рішення Луценко попросив суд дозволити йому зробити заяву в залі суду.

Головуючий суддя не відреагував на слова Луценка і приступив до вивчення матеріалів справи, але потім змушений був оголосити перерву на 20 хвилин у зв'язку з тим, що присутні в залі засідання депутати Верховної Ради продовжували вимагати задоволення прохання Луценка.

Луценко просив витребувати ряд документів, що мають стосунок до справи, а також заслухати свідків.

Апеляційний суд Києва 20 листопада розпочав розгляд апеляційної скарги на вирок Печерського райсуду Києва, згідно з яким Луценко засуджений до двох років обмеження волі за службову недбалість, допущену при продовженні терміну стеження в рамках розслідування кримінальної справи за фактом отруєння кандидата в президенти Віктора Ющенка. Цей термін був поглинений чотирирічним, до якого Луценко був засуджений раніше.

Нагадаємо, 20 листопада Юрій Луценко був доставлений із Менської колонії в Київ на судове засідання. На думку адвоката екс-міністра, на час розгляду апеляції Луценко буде переведений до Лук'янівського СІЗО.

27 лютого 2012 року Печерський районний суд Києва визнав Юрія Луценка винним у скоєнні низки посадових злочинів і засудив його до чотирьох років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Суд визнав Луценка винним у перевищенні повноважень при прийомі на роботу свого водія, нарахування йому завищеної зарплати і надання квартири, а також у розтраті бюджетних коштів на святкування Дня міліції. Досудове слідство у кримінальній справі стосовно екс-глави МВС і ще трьох колишніх співробітників відомства встановило, що вони завдали державі збитків у розмірі більше 970 тисяч гривень.

3 липня Європейський суд з прав людини визнав незаконним арешт екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка - він був проведений з порушенням статті 5 Конвенції про захист прав людини та основних свобод (право на свободу та особисту недоторканність). Крім того, Європейський суд визнав порушення статті 18 Конвенції з прав людини у справі Луценка. Фактично це означає, що екс-міністр визнаний політичним в'язнем.

17 серпня Печерський районний суд визнав винним екс-главу МВС України Юрія Луценка в недбалості при продовженні оперативно-розшукових заходів відносно водія колишнього заступника голови СБУ Володимира Сацюка Валентина Давиденко та засудив до 2 років обмеження волі.

Адвокати нагадують, що ще до переведення в колонію Луценку були поставлені діагнози: жирова хвороба печінки (стеатоз), наявність початкових ознак портальної гіпертензії, гастрит, хвороба сигмовидної кишки, а також вірусний гепатит TTV.

У скарзі зазначено, що ряд захворювань, затверджених наказом Держдепартаменту України з питань виконання покарань та Міністерства охорони здоров'я України 18.01.2000 № 3/6, є підставою для подання адміністраціями установ виконання покарань в суди матеріалів про звільнення засуджених від подальшого відбування покарань.

На думку захисників, адміністрація колонії не дотримується ст. 3, 49 Конституції України, згідно з якими людина, її життя, здоров'я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю, кожна людина має право на охорону здоров'я, медичну допомогу та медстраховку. У цьому зв'язку адвокати Луценка наполягають на перевірці даних фактів. !zn

Читайте також:

Луценко хоче суду над Печерським судом

Захист Луценка не вірить в успіх апеляції

Рішення Євросуду не вплине на долю Луценка: екс-міністр отримає 15 тисяч євро, але не свободу

Москаль упевнений, що Луценка звільнять після виборів, а Тимошенко влада боїться більше, ніж Росію і США