Печерський районний суд Києва оголосив перерву в судовому засіданні в справі стосовно колишнього тимчасово виконуючого обов'язки міністра оборони України Валерія Іващенка до 9:05 25 січня.
Відповідне рішення зачитав головуючий у справі суддя Сергій Вовк, оприлюднивши протоколи допитів кількох свідків у справі, надані в ході досудового слідства.
У ході засідання ще 3 свідки підтвердили правомірність дій В.Іващенка при підписанні проекту плану санації Феодосійського судномеханічного заводу (ФСМЗ).
Колишній працівник економічного департаменту Міноборони Андрій Ткаченко заявив, що підписаний В.Іващенком план пройшов затвердження суду і узгоджувався з Фондом держмайна, але як окремий підписаний документ не міг бути застосований для початку реалізації майна підприємства.
Інший співробітник цього ж департаменту Георгій Пилипенко повідомив суду, що якби відчуження майна підприємства відбувалося до кінця, то це було б у рамках закону, як і передбачав план санації. «Але, наскільки я розумію, відповідні особи, які відповідають за відчуження, не прислухалися до зауважень мого керівництва Міноборони, які були в тілі плану санації», - сказав він, зазначивши, що керівництво Міноборони направляло керуючому санацією лист, у якому повідомляло про неможливість узгодження плану санації в тому вигляді, в якому він надійшов до відомства.
Водночас, Г.Пилипенко зазначив, що не можна вважати підпис В.Іващенка за планом санації як окремий дозвіл на реалізацію майна ФСМЗ.
Колишній заступник директора департаменту правового забезпечення Міноборони Сергій Соловей заявив, що підпис В.Іващенка на узгодженні плану санації без затвердження цього документа судом ніяких юридичних наслідків не несе. При цьому він зазначив, що план був затверджений відповідно до і з посиланням на постанову Кабінету міністрів.
Після допиту свідків С.Вовк оголосив, що до суду надійшли заяви від більш ніж 10 свідків, які, посилаючись на неможливість бути присутніми в судовому засіданні, просять оголосити в залі засідання показання, які вони надавали в ході досудового слідства.
Раніше сьогодні суддя Вовк ухвалив, що суд не може перебрати на себе повноваження пенітенціарної служби і звільнити з-під варти на підписку про невиїзд Валерія Іващенка.
В.Іващенко та арбітражний керуючий державного підприємства Міноборони «Феодосійський судномеханічний завод» звинувачуються в службових зловживаннях і пособництві у незаконному відчуженні майна під час санації заводу.
В. Іващенко був затриманий у серпні 2010 року. Йому було обрано запобіжний захід - взяття під варту.