UA / RU
Підтримати ZN.ua

Суд оголосить рішення щодо законності "справи Кучми" 14 грудня

Суддя Печерського райсуду Києва Галина Супрун пішла до нарадчої кімнати для ухвалення рішення за позовом адвокатів другого президента України Леоніда Кучми щодо незаконності порушення кримінальної справи стосовно нього за обвинуваченням у причетності до вбивства журналіста Георгія Гонгадзе.

На засіданні в понеділок Г.Супрун завершила дослідження матеріалів справи, вислухала пояснення сторін у справі і вийшла в дорадчу кімнату для винесення рішення.

Кримінальну справу стосовно Л. Кучми порушено 21 березня 2011 року. Він звинувачується в перевищенні влади і службових повноважень, що призвели згодом до вбивства журналіста Георгія Гонгадзе (ч.3 ст.166 Кримінального кодексу в редакції 1960 р.). Плівки майора управління Держохорони Миколи Мельниченка визнано речовим доказом у справі.

Л.Кучмі пред'явлено звинувачення, з нього було взято підписку про невиїзд і проведено очну ставку з екс-начальником департаменту зовнішнього спостереження МВС України Олексієм Пукачем і М.Мельниченком.

Журналіст Г.Гонгадзе зник у Києві 16 вересня 2000 року. У листопаді того ж року в лісі Київської області було знайдено труп без голови, який, за висновками експертів, міг належати журналістові. У 2009 році в Київській області знайдено останки черепа, які за заявою Генпрокуратури, належать Г.Гонгадзе. Однак тіло досі не віддано землі, оскільки мама журналіста Леся Гонгадзе відмовляється визнавати, що знайдені останки належать її синові.

У листопаді 2000 року лідер Соцпартії Олександр Мороз оприлюднив у парламенті аудіозаписи, які, за його словами, підтверджували причетність колишнього президента Леоніда Кучми до зникнення Г.Гонгадзе. Ці записи нібито зробив М.Мельниченко.

Конституційний суд 21 жовтня 2011 оприлюднив рішення за поданням Служби безпеки України, згідно з яким обвинувачення у вчиненні злочину не може грунтуватися на даних, отриманих незаконним шляхом.

Згідно з рішенням КС, обвинувачення у вчиненні злочину "не може ґрунтуватися на фактичних даних, отриманих незаконним способом, а саме: з порушенням конституційних прав і свобод людини і громадянина, з порушенням встановлених законом порядку, засобів, джерел отримання фактичних даних, а також не уповноваженою на це особою".