Шевченківський суд м. Києва зобов'язав Національну поліцію перевірити дані з фінансового звіту партії "Опозиційний блок".
Рішення було ухвалено 11 вересня за зверненням юристів проекту Bihus.info.
Згідно з рішенням суду, Нацполіція має негайно внести відомості до ЄРДР за статтею 159-1 ККУ "Порушення порядку фінансування політичної партії" і розпочати досудове розслідування.
Відповідно до звіту "Опозиційного блоку", добровільні внески від юридичних осіб у 2016 році склали 11,7 млн грн.
Водночас, в ході журналістського розслідування вдалось з'ясувати, що деякі фірми-донори зареєстровані у "віртуальному офісі" в перукарні, а інші - на рибному держпідприємстві. Серед них - компанія ТОВ "Гіперіон мега", що перерахувала на рахунок "Опоблоку" більше мільйона гривень, директором і засновником якої є Ткаченко Володимир Іванович. Журналісти програми відвідали директора і з'ясували, що Ткаченку не відомо ані про внески, ані про саму компанію.
Стаття 159-1 ККУ передбачає відповідальність за подання завідомо недостовірних відомостей у звіті партії про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру, або у фінансовому звіті про надходження та використання коштів виборчого фонду партії.
Посадовим особам "Опозиційного блоку" може загрожувати штраф до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (5100 грн), або обмеження волі строком до 2 років.
Раніше журналісти проекту "Наші гроші" виявили, що політичні сили України підробляють дані звітів про пожертви донорів. Згідно з матеріалами розслідування, донорами "Батьківщини" є три категорії громадян, а рух "Чесно" помітив, що їхні пожертви надходять на партійний рахунок занадто систематично. Загалом партія Юлії Тимошенко отримала 7,5 млн грн фінансової допомоги. При цьому більша кількість "помічників" мешкає на Київщині. Грошима партії нібито допомагають партійні пенсіонери, які сплачували від 2 до 20 грн, проте є й ті, хто жертвував по 2 тис. грн за раз. Самі пенсіонери під час бесіди з журналістами відверто кепкували з версії про внески більші, ніж їхні пенсії.