Солом'янський районний суд Києва у понеділок, 10 квітня, повернув Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі обвинувальний акт стосовно колишнього виконавчого директора НАК "Нафтогаз України" Андрія Пасішника, якого підозрюють у здійсненні неправомірного тиску на екс-міністра економічного розвитку та торгівлі Айвараса Абромавичуса.
Це вже друге повернення обвинувального акта: в листопаді минулого року аналогічне рішення Солом'янського суду було скасоване Апеляційним судом Києва.
Таким чином, суд задовольнив клопотання адвокатів Пасішника, які наполягають на невідповідність обвинувального акта САП нормам Кримінально-процесуального кодексу, повідомляють "Буквы".
Зокрема, захист Пасішника стверджує, що в акті "відсутні дані про докази, які б вказували на наявність складу злочину та наявність вини в діях підозрюваного", а також не доведено, що підозрюваний усвідомлював "суспільно-небезпечний характер вчиненого діяння, знав про можливі наслідки і бажав їх настання".
Крім того, в обвинувальному акті, на думку захисту, відсутні дані про мотив вчинення злочину. Адвокати також засумнівалися у правомірності визнання Абромавичуса потерпілим, так як в обвинувальному акті відсутня інформацію про завдання йому будь-якої шкоди.
У САП, у свою чергу, вказали на те, що суддя Захарова оголосила рішення без резолютивної частини, а також повідомили, що його повний текст повинен бути оприлюднений 14 квітня.
"Спеціалізована антикорупційна прокуратура обурена фактом, що клопотання сторони захисту про повернення прокурору обвинувального акта розглянуто в порушення вимог ст. 350 КПК України без з'ясування думки інших учасників судового провадження, зокрема, прокурора і потерпілого. Прокурор у відповідності до вимог ст. 392 КПК України готує апеляцію на дане рішення суду", – сказано в заяві, опублікованій прес-службою САП у зв'язку з рішенням суду.
Нагадаємо, 3 лютого голова МЕРТ у Кабміні Арсеныя Яценюка Айварас Абромавичус заявив про намір подати у відставку, що спровокувало гостру урядову кризу. Причиною свого звыльнення він назвав корупцію і тиск з боку наближеного до президента Петра Порошенка народного депутата Ігоря Кононенка, а також назвав імена трьох людей, яких йому "настійно рекомендували" в якості заступників. Одним з них виявився виконавчий директор НАК "Нафтогаз України" Андрій Пасішник.
Розслідуванням заяв Абромавичуса зайнялося Національне антикорупційне бюро України. Пасішнику було висунуто підозру у зловживанні владою або службовим становищем. У серпні суд обрав йому особисте зобов'язання як запобіжний захід.
У той же час, детективи НАБУ не виявили фактів незаконного впливу Кононенка на Абромавичуса. Сам Кононенко пропонував екс-міністру пройти спільну перевірку на детекторі брехні щодо озвучених звинувачень.
Детальніше про обставини відставки Абромавичуса читайте в статті Юлії Мостової "За ширмою" у "Дзеркалі тижня. Україна".