UA / RU
Підтримати ZN.ua

Суд заборонив Робітничу партію України (марксистсько-ленінська)

Засідання щодо заборони відбулося з третього разу.

Восьмий апеляційний суд Львова, 12 липня, заборонив діяльність Робітничої партії України (марксистсько-ленінська), передає ЧЕСНО. Це 16 проросійська партія, заборонена в Україні з початку повномасштабного нападу РФ.

Майно політсили та всіх її осередків, згідно з рішенням суду, мають передати державі. Однак саме рішення ще можна оскаржити у Верховному Суді.

Засідання щодо заборони партії відбулося з третьої спроби. Спочатку суд мав зібратися на розгляд 23 червня, але засідання перенесли на 5 липня. А пізніше засідання вирішили перенести ще раз – на 12 липня.

Вказано, що з 2015 року керівництво партії намагалося внести зміни до статуту політсили й прибрати марксистсько-ленінські формулювання. Однак Міністерство юстиції повернуло документи на доопрацювання. Таким чином, папери не були погоджені для виправлення, а діяльність партії була заблокована.

Заснували Робітничу партію України у квітні 2012 року. Через три роки після створення – у 2015 –проти очільника політсили Олександра Бондарчука порушили кримінальну справу. Його підозрюють у посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України через публікацію у газеті «Робочий клас». В останній Бондарчук був головним редактором. У результаті його заарештували,певний час лідер партії провів у СІЗО. 

Загалом з 2012 року по 2015 партія жодного разу не брала учать у виборах. При тому, що в цей період їх було кілька: президентські, парламентські і місцеві. У ЧЕСНО зазначили, що це могло свідчити про суто технічну роль політсили.

Читайте також: Суд заборонив партію ексміністра уряду Азарова Клименка

Нагадаємо, 14 травня, президент підписав Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо заборони політичних партій». Документ розширює перелік підстав для заборони політичної партії через суд. Зокрема підставою є виправдовування, визнання правомірним або заперечення збройної агресії проти України.

Наразі Мін’юст подав позови про заборону 12 партій: “Опозиційна платформа — За життя”, “Опозиційний блок”, "Партія Шарія", "Наші", "Ліва опозиція", "Союз лівих сил", "Держава", "Прогресивна соціалістична партія України", "Соціалістична партія України", "Соціалісти", "Блок Володимира Сальдо", “Русь єдина”.