UA / RU
Підтримати ZN.ua

Суд заборонив Компартію України: пояснюємо, чому вона досі існує

Майно і активи політсили передадуть державі.

Восьмий апеляційний адміністративний суд Києва заборонив діяльність Комуністичної партії в Україні, майно й активи політсили передадуть у власність держави.

«Колегія суддів Восьмого ААС завершила розгляд адміністративної справи № 826/9751/14. Судом задоволено позовні вимоги Міністерства юстиції України: заборонено діяльність КПУ; майно, кошти та інші активи партії, її обласних, міських, районних організацій, первинних осередків та інших структурних утворень передано у власність держави», - повідомили у суді.

Повного тексту рішення на разі немає, він буде оприлюднений на сайтах Мін’юсту та Верховної Ради пізніше.

Читайте також: Суд заборонив партію ексміністра уряду Азарова Клименка

Нагадаємо, Комуністичну партію в Україні намагалися заборонити кілька разів, починаючи з відновлення незалежності 1991 році. Влітку 2014 року СБУ передала Міністерству юстиції докази злочинів КПУ, аби воно подало позов до суду для скасування реєстрації партії.

Навесні 2015 року було ухвалено закон про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону їх символіки. Окружний адміністративний суд  Києва заборонив діяльність КПУ, але політсила подала апеляцію.

Доки тривав розгляд, 2017 року депутати від «Опозиційного блоку» й інших фракцій ВР звернулися до Конституційного суду щодо визнання неконституційним закону про декомунізацію. У зв’язку з цим Київський апеляційний адміністративний суд зупинив провадження.

У липні 2019 року КСУ визнав що закон про декомунізацію є конституційним. У лютому 2020 року  Міністерство юстиції знову звернулося до суду з проханням поновити провадження у справі про припинення діяльності КПУ.

Поки тривали судові розгляди, партія продовжувала працювати, однак ЦВК неодноразово відмовляла комуністам у реєстрації на виборах, посилаючись на закон про декомунізацію.