Суд Євросоюзу в Люксембурзі виніс рішення за апеляційною скаргою екс-президента Віктора Януковича та його сина Олександра щодо санкцій, які були накладені на них в ЄС у 2015-2016 роках. Суд визнав законним заморожування активів Януковичів.
Так, сім'я Януковичів оскаржила рішення суду Євросоюзу річної давності. 15 вересня Європейський суд загальної юрисдикції виніс рішення по двом хвилям санкцій, введених раніше Радою ЄС проти колишнього президента і його сина. Тоді в Люксембурзі скасували санкції датовані 2014 роком, однак підтвердили силу більш нових санкцій, що діяли після 2015-го, повідомляє "Європейська правда".
Віктор і Олександр Януковичи оскаржили минулорічне рішення в Європейському суді, який розглядає апеляції на рішення, прийняті першою інстанцією Суду ЄС.
Наголошується, що вища палата Суду ЄС повністю підтвердила попереднє рішення, визнавши законними європейські санкції проти Януковичів у вигляді заморожування активів.
19 жовтня Європейський суд ухвалив рішення, в якому зазначається, що "побоювання Віктора Федоровича Януковича і Олександра Вікторовича Януковича про упередженість української судової системи не можуть поставити під сумнів обґрунтованість звинувачень проти них з дуже конкретними випадками розкрадання державних коштів".
Суд вважає, що Януковичі не надали доказів, здатних поставити під сумнів обґрунтованість звинувачень, винесених проти них в Україні.
Повідомляється, що рішення суду стосується тільки однієї санкційної хвилі, яка діяла з березня 2015-го по березень 2016-го і вже втратила силу.
"Однак воно свідчить про те, що спроби сім'ї Януковича оскаржити такі хвилі санкцій проти них (зокрема ті, що введені в 2016 і 2017), напевно, також будуть невдалими", - зазначає видання.
Нагадаємо, що в березні 2017 року Рада Європейського союзу продовжила санкції проти екс-президента України Віктора Януковича та його оточення ще на один рік.
6 березня 2014 року ЄС ввів санкції у вигляді заморожування активів проти колишніх українських чиновників часів президентства Януковича за зловживання з державними фінансами та порушення прав людини.