UA / RU
Підтримати ZN.ua

Суд відхилив скаргу Тимошенко на відмову колонії пом'якшити їй умови відбування покарання

Комісія Качанівської виправної колонії відмовила Тимошенко у переведенні на дільницю соціальної реабілітації. Суд не задовольнив скаргу захисту екс-прем'єра на це рішення.

Суд відмовив у задоволенні скарги захисту екс-прем'єра України Юлії Тимошенко на відмову комісії Качанівської колонії змінити їй умови відбування покарання і перевести її на дільницю соціальної реабілітації.

"Суд постановив: у задоволенні скарги захисника Плахотнюка Олександра Андрійовича в інтересах Тимошенко Юлії Володимирівни ... відмовити", - оголосила постанову суддя Антоніна Юр'єва.

Вона також зазначила, що рішення суду може бути оскаржене в апеляційному суді через районний протягом семи днів.

У ході судового засідання адвокат Тимошенко Плахотнюк наполягав, що рішення комісії про відмову змінити екс-прем'єру умови відбування покарання і перевести її на дільницю соціальної реабілітації незаконно і має бути скасовано.

За його словами, Тимошенко відбула третину встановленого строку відбування покарання і має право на переведення на дільницю соціальної реабілітації. Адвокат підкреслив, що перелік підстав для відмови у перекладі на дільницю соціальної реабілітації, зазначений у Кримінально-виконавчому кодексі, є вичерпним, і його підзахисна не підпадає ні під один із пунктів цього переліку.

У свою чергу начальник Качанівської виправної колонії Ігор Колпащиков визнав, що перелік підстав для відмови, зазначений у ч.2 ст.101 Кримінально-виконавчого кодексу, до нагоди Тимошенко відношення не має, і зазначив, що комісія у своєму рішенні на нього не посилалася.

Разом з тим він підкреслив, що Тимошенко було відмовлено у зв'язку з тим, що "вона не стала на шлях виправлення". За його твердженням, це, зокрема, проявляється в тому, що вона відмовилася працювати в колонії. Крім того, у неї були стягнення (в Лук'янівському СІЗО за нетактичное ставлення до працівників пенітенціарної служби, яким вона погрожувала судом, а також у Качанівській колонії: три стягнення за те, що закривала рушником відеокамеру, встановлену в камері, і за відмову закінчити зустріч із захисниками). На момент засідання комісії ці стягнення були погашені, однак, на думку Колпащикова, поведінка Тимошенко в лікарні (голодування, відмова народних депутатів залишати приміщення, де перебуває екс-прем'єр, після закінчення короткострокового побачення тощо) не дозволяє характеризувати її позитивно.

"Після стягнень не було жодного заохочення, тому сказати, що вона стала на шлях виправлення, не можна", - підкреслив Колпащиков.

Плахотнюк ж наполягав на тому, що робота засудженої є її правом, а не обов'язком. За його словами, Тимошенко не могла працювати швачкою, як їй пропонували, за станом здоров'я, крім того, ця робота не відповідала її спеціальності та кваліфікації.

У разі пом'якшення умов відбування покарання Тимошенко могла отримати право на необмежену кількість короткострокових побачень.

Як повідомлялося, 3 січня захисник екс-прем'єра Сергій Власенко заявив, що Тимошенко 30 грудня 2013 року звернулася до керівництва Качанівської колонії з проханням полегшити їй умови відбування покарання у зв'язку із закінченням третини строку, на який вона засуджена. "Оскільки вона відбула третину свого покарання, вона має право на полегшення режиму перебування, в тому числі і на можливість зведеного виходу в Харків", - сказав Власенко.

При цьому він підкреслив, що адміністрація Качанівської колони "не має права" відмовити Тимошенко в задоволенні цієї заяви.

Комісія колонії 17 січня відмовила Тимошенко у перекладі на дільницю соціальної реабілітації. !zn

Читайте також:

Тимошенко відмовлено у пом'якшенні умов відбування покарання

Судове засідання у справі ЄЕСУ призначено на 28 лютого

Опозиція внесла до Ради новий законопроект про лікування ув'язнених за кордоном

Тимошенко вважає, що влада розпочала переговори з опозицією, щоб виграти час