UA / RU
Підтримати ZN.ua

Суд у справі Добкіна почався з перенесення засідання

Судове засідання перенесли через неявку адвокатів екс-мера Харкова.

Суд не зміг розпочати розгляд по суті кримінальної справи про розкрадання харківській землі за "кооперативною схемою" через неявку на засіданні адвокатів депутата від "Опозиційного блоку" Михайла Добкіна, який є одним з обвинувачених, передає Mediaport.

Адвокати Добкіна Юлія Плетньова та Олена Цимбалістенко у понеділок, 12 листопада, не прийшли на засідання Дзержинського районного суду Харкова, пославшись на зайнятість в інших процесах. Колегія суддів під головуванням Олексія Шишкіна погодилася перенести засідання на 6 грудня.

Крім Добкіна на лаві підсудних опинилися ще п'ятеро осіб, серед яких колишня заступниця мера Харкова Тетяна Овіннікова, екс-начальник управління містобудування та архітектури Харківської міськради Сергій Чечельницький, екс-директор Департаменту земельних відносин Борис Баронін.

Нагадаємо, що 13 липня 2017 року Верховна Рада схвалила зняття депутатської недоторканності з члена парламентської фракції "Опозиційного блоку" Михайла Добкіна, а також підтримала рішення про його затримання й арешт.

15 липня Печерський райсуд Києва заарештував Добкіна на два місяці з альтернативою застави в 50 млн грн. А 19 липня цей же суд наклав арешт на майно депутата. Пізніше Добкін повідомив про те, що депутат від "Опоблока" Вадим Новинський вніс за нього 30 млн гривень, а колишній віце-прем'єр-міністр Борис Колесніков – 20 млн гривень.

11 жовтня 2018 року обвинувальний акт щодо Добкіна передали до суду.

Депутата звинувачують у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем), ч. 5 ст. 27 ч. 4 ст. 190 (шахрайство) Кримінального кодексу.

За даними слідства Добкін зі спільниками заволоділи у Харкові земельними ділянками площею понад 74 га, чим завдали місту збитків на загальну суму понад 230 млн грн.

Зловмисники користувалися прогалинами в законодавстві, роздаючи землю наближеним до міської влади чиновникам і бізнесменам як особам, "що потребують поліпшення житлових умов". Земля, передана забудовникам безкоштовно, використовувалася для комерційного будівництва багатоквартирних будинків і маєтків у рекреаційних зонах міста.

Детальніше про "кооперативну" схемі розкрадання міської землі у Харкові читайте в статті Олексія Шалайского "Корупція в регіонах. Дракон із посмішкою котика" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".