UA / RU
Підтримати ZN.ua

Суд у Гаазі почав вивчати доповідь про військові злочини РФ в Україні

Доказовий матеріал ледь вмістився на 500 сторінках.

Доповідь про військові злочини Росії в Східній Україні в 2014 році, який 22 квітня був переданий в Міжнародний кримінальний суд в Гаазі, викликав інтерес. Про це повідомила депутат польського Сейму, співавтор доповіді Малгожата Госевська.

"Завдяки підтримці посольства Польщі в Гаазі, 22 квітня я зустрілася з представниками бюро прокурора Міжнародного кримінального суду. Заява про підозру у вчиненні низки злочинів, передбачених Римським статутом, а також доповідь з доказовим матеріалом на 500 сторінках прийняті з великим інтересом. Зустріч тривала півтори години, а конкретна розмова стосувалася, насамперед, методології, яка застосовувалася в ході роботи по збиранню доказів злочинів та ідентифікації злочинців", – написала Госевська на своїй сторінці у "Фейсбуці".

Читайте також: Анексія Криму злочинна і протиправна - Меркель

За її словами, тривалість зустрічі, а також детальний характер запитань з боку представників суду, дають підстави вважати, що "справа сприйнято дуже серйозно".

Депутат додала, що зараз матеріали будуть вивчені з юридичної та фактичної сторін.

"На підставі цього бюро прокурора прийме рішення про початок слідства проти осіб, зазначених у доповіді", – підкреслила Малгожата Госевська.

Нагадаємо, 5 квітня в Європарламенті відбулася презентація доповідей "Російські військові злочини на Сході України" і "28 заручників Кремля".

Звіти є результатом спільної роботи української місії в ЄС і євродепутатів. Експерти добували інформацію з першоджерел і спілкувалися з безпосередніми учасниками подій. У Брюссель приїхали не тільки доповідачі, але і потерпілі від дій російсько-терористичних угруповань.

Раніше стало відомо, що в ООН представлять інформацію про іноземних найманців, що воюють в Донбасі. Встановлені особи 176 найманців, які воюють за терористичні "республіки", причому більшість з них – росіяни.

Також президент України Петро Порошенко попросив ООН розслідувати факти тортур насильно утримуваних українців в Росії.