UA / RU
Підтримати ZN.ua

Суд РФ відмовив українському політв'язню Костенко в умовно-достроковому звільненні

Олександра Костенка помістили в штрафний ізолятор за те, що він нібито не привітався з співробітником колонії.

Кірово-Чепецький районний суд Кіровської області Росії прийняв рішення про відмову в умовно-достроковому звільненні (УДЗ) українському політв'язню Олександру Костенко. Його адвокат Дмитро Сотников назвав це рішення політичним, нагадавши про укладення Костенко напередодні суду в штрафний ізолятор (ШІЗО).

"На підставі постанови суду про УДЗ не повинен прийматися як підставу для відмови в УДЗ факт невизнання укладеного своєї провини, і також не може враховуватися наявність стягнень як до факту, повинен враховуватися характер порушення. Привітався або не привітався з працівником, навіть якщо було порушення, то воно не може ніяк вплинути на УДЗ, проте суд визнав, що факт невизнання провини і факт приміщення в ШІЗО мають значення", – сказав адвокат.

Костенко помістили в ШІЗО за те, що укладений нібито не привітався з поліцейським-співробітником колонії. Сотников повідомив, що на даний момент термін перебування Костенка в ШІЗО не відомий.

"Ми плануємо оскаржити рішення. Подавати наступне УДЗ можна через шість місяців, але у нас є ще такий вид клопотання як заміна покарання на більш м'яке. У нашому випадку це можливо, так як в нашій статті передбачається ще штраф та виправні роботи", – повідомив Сотників.

Олександру Костенко в Криму присудили чотири роки і два місяці тюремного ув'язнення. В кінці лютого 2016 року президія підконтрольного Росії Верховного суду Криму змінив термін, залишивши три роки і шість місяців.

Як вважає слідство, 18 лютого 2014 року в ході "масових заворушень" у Києві Костенко заподіяв тілесні ушкодження співробітнику кримського спецпідрозділу "Беркут". На думку російських силовиків, активіст також без передбаченого законом дозволу зберігав за місцем проживання нарізну зброю. Сам Костенко не визнав своєї провини.

Нещодавно стало відомо, що російський Мін'юст ініціює розгляд питання про передачу Україні Сенцова, Кольченка та інших незаконно утримуваних в РФ українців.

11 березня Міністерство юстиції РФ повідомило, що в протягом тридцяти днів розгляне звернення України про передачу режисера Олега Сенцова і ще трьох громадян України.

Олега Сенцова і активіста Олександра Кольченка затримали співробітники ФСБ в Криму навесні 2014 року. Їх етапували в Росію, де судили за сфабрикованим звинуваченням в організації терактів і підпалів офісів партій на півострові. Обидва провину не визнали.