UA / RU
Підтримати ZN.ua

Суд дозволив депортованому екс-президенту Криму Юрію Мєшкову повернутися в Україну

Вищий адмінсуд скасував постанову Окружного адміністративного суду АРК від 13 липня 2011 року, якою Мєшков був депортований з країни.

Вищий адміністративний суд визнав незаконною депортацію з України першого кримського президента Юрія Мєшкова, висланого з країни за заклики до зміни конституційного ладу.

Про це повідомив координатор Народного фронту "Севастополь-Крим-Росія" Валерій Под'ячий.

"Адвокат Народного фронту "Севастополь-Крим-Росія" Іван Бакай виграв касацію у СБУ у Вищому адміністративному суді у справі про примусове видворення за межі України першого кримського президента Юрія Мєшкова", - сказано в повідомленні.

Вищий адмінсуд скасував постанову Окружного адміністративного суду АРК від 13 липня 2011 року, якою Мєшков був депортований з країни.

ВАСУ скасував також і ухвалу Севастопольського апеляційного адміністративного суду від 8 грудня 2011 року та направив справу за позовом Головного управління СБУ в АР Крим на повторний розгляд до Окружного адміністративного суду АРК, додає Под'ячий.

За його словами, ВАСУ мотивував це тим, що передбачені законом межі перегляду справи у касаційній інстанції не дають їй права встановлювати або вважати доведеними обставини, що не були встановлені попередніми судовими інстанціями чи відхилені ними, вирішувати питання про достовірність того чи іншого доказу, збирати нові докази або додатково перевіряти докази".

"Тому рішення судів попередніх інстанцій підлягають скасуванню з направленням справи на новий розгляд до суду першої інстанції", - вирішив суд.

Под'ячий підкреслює, що ВАСУ визнав Мєшкова громадянином України:

"Відповідач Мєшков Ю.О. станом на 24 серпня 1991 року - момент проголошення незалежності України постійно проживав на території цієї держави, а в період часу з 4 лютого 1994 року по 17 березня 1995 року обіймав посаду президента Республіки Крим. Під час розгляду апеляційним судом постанови суду першої інстанції матеріали справи містили копію листа в.о. голови Державної міграційної служби України в якому зазначено, що відповідно до ч.1 ст.3 закону "Про громадянство України" від 18 січня 2001 року Мєшков Ю.О. є громадянином України".

ВАСУ посилається на ст. 25 Конституції України, згідно з якою громадянина України не може бути видворено за її межі або видано іншій державі, а також на ст.3 Протоколу 4 Європейської Конвенції про захист прав людини і основних свобод, яка стверджує, що нікого не може бути вислано, шляхом застосування індивідуальних або колективних заходів, з території держави, громадянином якої він є.

Под'ячий вважає, що "в нормальній європейській державі керівника спецслужби, який допустив (або як у випадку з Мєшковим спровокував) примусове видворення свого громадянина з країни, як мінімум був би негайно вигнали з органів за профнепридатність", але у випадку з начальником кримського главку СБУ Володимиром Тоцьким "все обмежиться тільки публічною ганьбою". !zn

Читайте також:

Вищий адміністративний суд підіграє російсько-кримським сепаратистам

Мєшков закликав відновити стару Конституцію Криму

Посольство РФ в Україні: Видворити Мєшкова можна було і у більш гуманний спосіб