UA / RU
Підтримати ZN.ua

Створення європейських збройних сил: Боррель закликав збільшити рівень обороноздатності на континенті

"ЄС має взяти на себе більше відповідальності за власну безпеку. Для цього потрібні сучасні європейські збройні сили. Вичерпані запаси в результаті військової підтримки, яку ми надавали Україні, є найбільш очевидним прикладом наших недоліків", – зазначив голова євродипломатії.

Російське вторгнення в Україну стало тривожним сигналом для безпеки та оборони ЄС. Через недостатнє інвестування, оборонні можливості Європи не відповідають загрозам, з якими вона стикається. Про це вже попереджали в звітах Європейського оборонного агентства (EDA), але до початку війни не було загального відчуття терміновості збільшення витрат на оборону. Тепер питання не тільки в тому, щоб витрачати більше, але і в тому, щоб задля ефективності витрачати спільно (всіма країнами євроблоку). Про це йдеться у матеріалі на офіційному сайті Європейського Союзу.

"Наступ Росії на Україну повернув війну на європейську землю. За кількістю військових активів, задіяних у війні, її людськими втратами та глобальними наслідками, вона є тектонічним зрушенням ландшафту європейської безпеки. Зіткнувшись із цим, ЄС швидко і рішуче відреагував, запропонувавши політичну, фінансову, гуманітарну та військову підтримку Україні. Тепер зрозуміло, що Європа знаходиться в небезпеці", – зазначає в своєму особистому блозі голова європейської дипломатії Жозеп Боррель. Він уточнює, що план реальних змін для більш сильної та єдиної безпеки та оборонної політики Європи представили ще перед початком повномасштабної війни на континенті, йдеться про так званий Стратегічний компас, який з тих пір був затверджений Радою ЄС.

Читайте також: Боррель: Війна на переломному етапі, не можемо допустити, щоб в України закінчилось озброєння

"Нове середовище безпеки демонструє, що ЄС має взяти на себе більше відповідальності за власну безпеку. Для цього потрібні сучасні та європейські збройні сили. Вичерпані запаси в результаті військової підтримки, яку ми надавали Україні, є найбільш очевидним прикладом наших недоліків. Однак це є доповненням до того, що успадковано від минулих скорочень бюджету та недостатнього інвестування", – продовжив чиновник. 

Зміни в фінансуванні оборонних спроможностей Європи в 2006-20221 роках / Скріншот з офіційного сайту ЄС

Наведений вище рисунок відображає, як сукупні витрати на оборону країн-членів ЄС зменшувалися з початку єврокризи в 2008 році, досягнувши дна в 2014 році, коли Росія анексувала Крим.