UA / RU
Підтримати ZN.ua

Столтенберг: «НАТО може збільшити присутність на східному фланзі вразі вторгнення РФ в Україну»

За словами генсека, Альянс робить все, що необхідно для захисту союзників.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг під час брифінгу за результатами саміту Росія-НАТО заявив,  що Альянс може збільшити присутність на східному фланзі у разі вторгнення РФ в Україну. 

"Ми завжди будемо робити все, що необхідно для захисту союзників. Ми постійно оцінюємо необхідність коригування присутності наших сил",- наголосив Генсек.

За його словами, після окупації РФ Криму і дестабілізації ситуації на сході України Альянс посилив свою присутність на східному фланзі. НАТО розгорнуло у регіоні сили швидкого реагування.

"Ми не хочемо, щоб було непорозуміння - НАТО знаходиться там, щоб захищати союзників. Це оборонні дії, ми хочемо зберегти мир, а не спровокувати конфлікт. І, відповідно, якщо Росія знову використає силу проти України, то ми тоді серйозно задумаємося над тим, щоб знову збільшити нашу присутність", -заявив Столтенберг.

Генсек також зазначив, що Росії та Альянсу буде важко подолати розбіжності щодо українського питання. За його словами,  під час засідання союзники підтвердили, що політика відчинених дверей залишається незмінною.

Переговори НАТО та Росії у Брюсселі щодо гарантій безпеки завершилися.

Читайте також: Війна РФ з НАТО практично немислима – прем'єр Латвії

Нагадаємо, 10 січня у Женеві відбувся перший раунд переговорів між США та Росією щодо гарантій безпеки. Делегації очолювали заступниця державного секретаря США Венді Шерман та заступник глави МЗС РФ Сєргєй Рябков.

Після закінчення переговорів Шерман заявила, що США не дозволять нікому зачинити двері НАТО для будь-якої країни. Своєю чергою Рябков заявив, що переговори зі США щодо гарантій безпеки в Женеві були складними та професійними, "без спроб обійти гострі кути". Однак на головну вимогу Росії — гарантії нерозширення НАТО на схід, насамперед в Україну, та нерозміщення озброєнь у країнах, що межують з Росією, — сторони до угоди не дійшли.

13 січня Росія проведе переговори із ОБСЄ.

Чи піде Захід на поступки Росії 2022-го? Детальніше читайте у статті Сергія Корсунського "Ультиматум Путіна та переговори Росія—США: чи здадуть Україну".

Про позитивні та негативні результати консультацій у Женеві читайте у статті Олексія Їжака "Чи відведе Путін війська від України після переговорів зі США?".