Що ж стосується столиць, то коментарів було небагато - в основному, від друзів і сусідів, і в основному - не стільки похвала, скільки вираз надій на гідне проведення другого туру. А ось столиці-"важковаговики" поки зберігають мовчання. На момент підготовки цього матеріалу з офісу німецького канцлера, Єлисейського палацу, Білого дому і Держдепу ніяких офіційних коментарів не надходило. Правда, в дусі часу - в Твіттері - було оприлюднено коротку заяву послів країн "Великої сімки", які вітали попередні висновки місії Бюро з демократичних інститутів і прав людини (БДІПЛ) ОБСЄ і які відзначили, що перший тур президентських виборів "мав конкурентний характер і відбувся в цілому в мирній і безпечній атмосфері". Також, "ґрунтуючись на зауваженнях ОБСЄ / БДІПЛ, посли Групи Семи закликають кандидатів і їх команди сумлінно дотримуватися відповідних норм закону під час підготовки і проведення другого туру президентських виборів".
Про це в своїй статті для DT.UA пише Тетяна Силіна. За її словами, міністр закордонних справ Латвії Е.Рінкевічс, привітавши Україну з позитивною в цілому оцінкою БДІПЛ ОБСЄ, наголосив на важливості другого туру, а зовнішньополітичне відомство Естонії сподівається на його вільне і чесне проведення.
У той же час Голова МЗС Швеції М.Валльстрем позитивно відзначила попередній звіт БДІПЛ ОБСЄ і сказала, що це є "важливим свідченням демократичного розвитку України". Керівник канцелярії президента Польщі К.Щерський зауважив, що на підставі результатів першого туру важко передбачити результати другого, але при цьому підкреслив, що якщо вибори пройдуть відповідно до демократичних стандартів, то незалежно від того, якими виявляться результати, це буде свідчити про збереження прозахідного курсу України, що вкрай важливо для Варшави. Голова МЗС Чехії Т.Петршічек залишився вельми задоволений тим, що перший тур виборів в нашій країні пройшов без серйозних ексцесів, і вважає, що другий тур пройде в спокійній атмосфері, а новообраний президент разом з новим парламентом, який українці оберуть восени, продовжить політичні й економічні реформи і збереже курс на зближення країни з ЄС.
Детальніше про ставлення західних партнерів до виборів та кандидатів у президенти читайте в статті Тетяни Силіної "Аналіз кандидатів - версія Заходу" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".