UA / RU
Підтримати ZN.ua

Стефанішина назвала ключові результати саміту Україна-ЄС

Українська делегація досягла цілей, які ставила перед собою, вважає віце-прем'єр. Євросоюз відзначив прогрес України у реформах та імплементації Угоди про асоціацію.

У Брюсселі у вівторок, 6 жовтня, відбувся 22-й саміт Україна-ЄС. Головний сигнал, з яким українська делегація їхала на саміт, - курс України на членство в Європейському Союзі є пріоритетом нашої політики, пише для ZN.UA віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина.

Не менш важливим став сигнал про те, що Україна розраховує на підтримку ЄС у непрості часи пандемії коронавірусу і спричинених нею криз.

Крім того, до саміту українська делегація підготувала чітке розуміння очікувань українського бізнесу щодо майбутнього торгівлі з ЄС, а саме: оновлення торговельної частини Угоди про асоціацію, сформоване під час діалогів уряду з підприємцями.

«Загалом позицію України можна окреслити так: глибша економічна інтеграція, системна політика «взаємних кроків назустріч» і залучення України до великих трансформаційних процесів Євросоюзу (Єдиний цифровий ринок, Європейський зелений курс)», - додає авторка.

На думку Стефанішиной, Україна ставить перед собою амбітні цілі більш глибокої інтеграції, і непрості переговори щодо формулювань у спільній заяві, які тривали до останньої хвилини, - тому яскраве підтвердження.

«Ми прибули в Брюссель після масштабної підготовчої роботи на всіх рівнях. З чітким усвідомленням своїх цілей як партнера ЄС, готового поглиблювати стратегічне партнерство і на рівних брати участь у великих європейських ініціативах», - розповідає віце-прем'єр.

Результатами саміту стали:

Українська делегація досягла цілей, які ставила перед собою, вважає авторка. Євросоюз відзначив прогрес України у реформах та імплементації Угоди про асоціацію.

«Ми фактично підтвердили спільне з ЄС бачення по ключових питаннях, таких як: «промисловий безвіз», спільний намір оцінки досягнень угоди (фактично перший крок до оновлення), залучення до Єдиного цифрового ринку і Зеленого курсу ЄС, готовність України до підписання угоди про спільний авіапростір і принципове бажання з боку Євросоюзу підписати цю угоду в найкоротші строки », - розповіла вона.

В Євросоюзі окремо відзначили внесок України в енергетичну безпеку Європи і стратегічне значення нашої країни для транзиту газу. А також на важливості продовження координації для розвитку ринків електроенергії і газу.

На саміті підписали низку угод про фінансування в рамках Європейського інструменту сусідства, спрямованих на розвиток ресурсоефективної економіки, громадянського суспільства, допомогу українським регіонам, технічне співробітництво та співробітництво в сфері ядерної безпеки. А також угоди з Європейським інвестиційним банком про енергоефективність громадських будівель і модернізацію «Укрпошти».

Читайте також: Саміт Україна-ЄС: повний текст спільної підсумкової заяви

Ще більше подробиць, про що говорили і про що домовилися на саміті Україна-ЄС - в матеріалі Ольги Стефанішиної « Зробити кроки назустріч» для читачів ZN.UA.