UA / RU
Підтримати ZN.ua

Стефанчук розповів про перспективу дистанційних засідань Верховної Ради

У травні депутати не підтримали навіть включення до порядку денного відповідного законопроєкту.

У парламенті України поки немає консенсусу щодо ухвалення питання щодо можливості проведення дистанційних пленарних засідань, однак, ймовірно, депутатам необхідно буде повернутися до розгляду питання, вважає голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук.

«Ми це питання можемо піднімати, але треба усвідомлювати одне: якщо є консенсус у залі, то його потрібно виносити. Але поки я цього консенсусу не бачу, на жаль», – сказав він в ефірі телемарафону у неділю.

Особисто від себе Стефанчук додав, що підтримує ухвалення такої ідеї на законодавчому рівні.

«Треба йти і рухатися вперед, а не дивитися назад і голосувати свічками, бюлетенями чи ще чимось», - заявив спікер.

Читайте також: Депутати заборонили трансляцію засідань Ради до кінця війни

Нагадаємо,  31 травня Верховна Рада не змогла включити до порядку денного законопроект №7129 про можливість проводити пленарні засідання у режимі відеоконференції у разі введення воєнного стану в Україні.

Законопроектом пропонується проводити засідання парламенту віддалено у режимі відеоконференції із здійсненням відеофіксації народних депутатів, які приєдналися до участі у такому засіданні. Ці засідання мають проходити із прямою трансляцією по телебаченню і радіо та на офіційному веб-сайті Верховної Ради.

Документ також передбачав, що під час дистанційного засідання проводитиметься голосування шляхом підняття руки із зазначенням народним депутатом позиції "за", "проти" або "утримався". Підрахунок здійснюватиме голова рахункової комісії.

Водночас такі засідання не можуть включатися питання про внесення змін до Конституції України, дострокове припинення повноважень Президента України, питання укладання миру та пов'язаних із цим питань, проекти актів Верховної Ради, необхідність прийняття яких випливає із укладених мирних угод.

Про плюси, мінуси та підводні рифи віддаленого голосування у Верховній Раді читайте у матеріалі Олександра Саліженка «Дистанційка» для депутатів».