UA / RU
Підтримати ZN.ua

Ставнійчук: Першим кроком конституційно-правової реформи повинна стати модернізація інституту виборів

Першим кроком конституційно-правової реформи повинна стати модернізація інституту виборів, адже виборча система є модулятором майбутньої політичної системи. Про це в статті для «ДТ. Україна» пише член Венеціанської комісії Марина Ставнійчук.

За її словами, у нинішніх умовах доцільно забезпечити вдосконалення (зміни) окремих положень (розділів) Основного закону держави з подальшим їх розвитком шляхом прийняття відповідних конституційних законів, інших актів законодавства України, підзаконних нормативно-правових актів та, безумовно, якісне запровадження прийнятих новел на практиці».

«Не можна відкладати і проведення справжньої судово-правової реформи, покликаної забезпечувати захист прав та свобод людини і громадянина», - підкреслює Ставнійчук.

Член Венеціанської комісії наголошує, що предметом конституційної модернізації мають також стати місцеве самоврядування, територіальна організація, адміністративна реформа.

«Зверну увагу на те, що йдеться не лише про суто нормотворчий процес а про реалізацію цілого комплексу заходів правового, організаційного, фінансового тощо характеру», - зазначає вона.

Детальніше читайте в статті «Конституційна асамблея - шанс модернізувати країну, або Методологія демократії «без прикметників» в свіжому номері «ДТ».