UA / RU
Підтримати ZN.ua

Стали відомі претенденти на посаду глави ЦВК

Найбільш вірогідними кандидатами на посаду глави ЦВК є Михайло Охендовський і Тетяна Лукаш, які підтримують позицію Партії регіонів при голосуваннях у комісії.

Центральну виборчу комісію (ЦВК) очікують кадрові ротації. Президент Віктор Янукович запропонував парламенту відправити у відставку голову комісії Володимира Шаповала і призначити членом ЦВК директора Інституту законодавства Верховної ради Олександра Копиленка.

Найбільші шанси зайняти посаду глави ЦВК, на думку джерел, зараз мають член комісії Михайло Охендовський і секретар Центрвиборчкому Тетяна Лукаш. Втім, Партії регіонів ще належить зломити опір опозиції, яка вимагає повного переформатування Центрвиборчкому, пише "Коммерсант-Украина".

В опозиції також заявили, що подання президента подано з порушенням законодавства. Згідно з законом про Центрвиборчком, глава держави, визначаючи кандидатуру члена ЦВК, зобов'язаний "враховувати пропозиції депутатських фракцій і груп, утворених у поточному скликанні Ради".

"Президент мав провести консультації з лідерами фракцій. Консультацій не було, тому ми просто не мали можливості подати свої пропозиції, і вони не були враховані",- розповів народний депутат Валерій Карпунцов (УДАР). Джерело у "Батьківщині" також заявило, що фракція не погодиться з ротацією і буде протидіяти як призначенню пана Копиленка, так і відставці пана Шаповала.

Узгоджена позиція опозиційних фракцій поки не визначена, але, зокрема, УДАР наполягає на повній ротації складу комісії. "Хтось повинен понести відповідальність за те, що Центрвиборчком вкрав в опозиції п'ять мандатів, не встановивши переможця у п'яти мажоритарних округах. У ЦВК наполягають, що тут не може бути індивідуальної відповідальності, оскільки це колегіальний орган. Що ж, нехай буде колективна відповідальність",- пояснив пан Карпунцов.

Нового главу Центрвиборчкому члени комісії оберуть зі свого складу таємним голосуванням. Джерела у ЦВК вважають, що найбільше шансів очолити комісію зараз у Михайла Охендовського і секретаря ЦВК Тетяни Лукаш. Нагадаємо, обидва вони підтримують позицію Партії регіонів при голосуваннях у комісії. "Якщо судити суто за професійними якостями, то шансів все ж таки більше у Михайла Охендовського. Залишається відкритим питання, чи вдасться членам комісії залишитися незалежними у своєму виборі, не піддатися на всі телефонні дзвінки, вмовляння і рекомендації, які будуть лунати збоку",- заявив один з членів Центрвиборчкому на правах анонімності.

Зазначимо, що семирічний термін повноважень обох названих кандидатів закінчується в 2014 році. Якщо зараз ЦВК вдасться уникнути масштабної ротації, то все одно до чергових президентських виборів її склад буде потрібно суттєво оновлювати, після чого знову провести вибори голови комісії. !zn

Читайте також:

Янукович запропонував Раді звільнити главу Центрвиборчкому Шаповала

Глава ЦВК відкинув звинувачення в саботажі референдуму щодо Митного союзу

ЦВК очікує від Ради законодавчої можливості провести повторні вибори в п'яти проблемних округах

Голова ЦВК закликав відмовитися від мажоритарної системи