Очікують, що у вівторок Федеральна комісія з комунікацій США схвалить нові правила регулювання інтернету, які вже викликали протести в суспільстві. Йдеться про так званий закон про мережевий нейтралітет.
Очікують, що у вівторок Федеральна комісія з комунікацій США схвалить нові правила регулювання інтернету, які вже викликали протести в суспільстві. Йдеться про так званий закон про мережевий нейтралітет. Мережевим нейтралітетом передбачено, що будь-яку інформацію вважатимуть однаково важливою, незалежно від її джерела. Проте нові правила передбачають уведення додаткової оплати за високу швидкість передачі даних.
Одне з основних питань, що потребує детального опрацювання - як саме провайдери мають контролювати розмір переданої інформації.
Супротивники закону побоюються, що введення мережевого нейтралітету може призвести до того, що компанії перейдуть на надання більш дорогих послуг тим, хто їх оплатить.
Голосування у вівторок - кульмінація п'ятирічних баталій навколо питання про те, як краще забезпечити вільний рух будь-якого виду інформації в інтернеті. Голосування проходить на тлі стрімкого зростання кількості людей, які активно користуються інтернетом за допомогою смартфонів.
У комісії заявили, що закон має ввести «базові правила, які дозволять інтернету залишитися майданчиком, відкритим для інновацій, інвестицій, конкуренції й свободи самовираження».
Влада очікує, що закон дозволить стимулювати розвиток нових онлайн-сервісів і перешкоджатиме нечесній конкуренції. Голова комісії Джуліус Дженачовскі сказав, що закон «введе рамки, які забезпечать чіткі правила й перспективу для бізнесу, інвесторів і підприємців».
Деякі зацікавлені сторони, включно з інтернет-провайдерами й такими компаніям, як Google, вважають, що закон дійсно може забезпечити певну стабільність у регулюванні інтернету. Багато хто також визнає, що рішення могло бути гіршим.
Закон заборонить телекомунікаційним компаніям, що надають високошвидкісний доступ до інтернету, блокувати доступ для своїх клієнтів до будь-якого законного контенту, програмами або сервісів.
Уперше буде офіційно введена практика надання більш швидкого й безлімітного доступу до інтернету компаніям, які додатково оплатять цю можливість.