UA / RU
Підтримати ZN.ua

США знову підкреслили, що знімуть санкції з РФ тільки після виконання Москвою Мінських угод

Саме від Росії залежить припинення військового конфлікту в Україні, підкреслив посол США в ОБСЄ.

Під час засідання Постійної ради ОБСЄ сказав посол США в цій організації Деніел Байєр заявив, що розвинені країни скасують санкції проти Росії тільки після повного виконання Москвою Мінських угод і повернення Криму.

"США та інші країни неодноразово підкреслювали, що санкції проти Росії пов'язані з повним виконанням Мінських угод і припиненням окупації Криму", - повідомив Байєр.

За його словами, відмова РФ від виконання взятих на себе зобов'язань тільки посилить впевненість міжнародного співтовариства в необхідності заходів протидії.

"Відмова Росії від відведення військ, припинення втручання в роботу СММ ОБСЄ, скасування обмежень на поставки гуманітарної допомоги, від залучення до політичного процесу і звільнення українських заручників лише посилить міжнародний консенсус проти її дій", - сказав посол США в ОБСЄ.

Деніел Байєр додав, що відповідальність за припинення конфлікту в Україні лежить на агресора - Росії.

"Так само, як Росія почала конфлікт в Україні, напавши на Крим, вона повинна припинити окупацію і зробити це негайно", - зазначив американський дипломат.

Читайте також: ЄС розгляне питання продовження санкцій проти РФ у грудні

Санкції проти Росії вводилися США, Євросоюзом та деякими іншими країнами (Австралією, Японією, Канадою, Норвегією і так далі) в декілька етапів в 2014 році. Після анексії Криму США і ЄС ввели персональні санкції проти політиків та інших громадян Росії і України, які відповідальні за схвалення підриву територіальної цілісності України.

Санкції більш високого рівня - економічні, були введені влітку 2014 року, після проголошення на території України за підтримки Росії "республік ДНР і ЛНР", а також початку бойових дій, поставок військової техніки для проросійських сепаратистів через кордон України, у чому Росію неодноразово звинувачувала Україна і НАТО.

Санкції щодо Криму з боку Штатів і ЄС були введені в грудні 2014 року, проте в 2015 році дещо пом'якшені. Обмежувальні заходи щодо Криму в червні 2015 року були продовжені до літа 2016 року.

Після ескалації конфлікту на Сході України взимку 2015 року, через місяці після підписання і невиконання Мінських угод, список персональних санкцій був розширений. ЄС продовжив санкції проти Росії до кінця січня 2016 року.

Економічні секторальні санкції ЄС і США щодо РФ включають обмеження у сфері кредитування банків, оборонних підприємств і підприємств нафтопромисловості. Також введені обмеження на поставки в РФ зброї і військової техніки, військових технологій і технологій подвійного призначення, а також високотехнологічного обладнання та технологій для нафтовидобутку.