UA / RU
Підтримати ZN.ua

США заважають Україні швидко вступити до НАТО, бо не хочуть "прямої війни з РФ": чому це омана

«Довгий шлях», який НАТО раніше малював Україні до членства, дав час і можливість Путіну розв’язати повномасштабну війну. «Короткий шлях» може допомогти її швидко завершити, наголошує директор Центру «Нова Європа» Альона Гетьманчук.

Основною перепоною до отримання Україною запрошення від НАТО на вступ залишається позиція Сполучених Штатів, які неодноразово давали зрозуміти: це питання не стоїть у порядку денному, доки триває війна, «оскільки сьогодні важливіше сфокусуватися на короткостроковій практичній підтримці України у її протистоянні агресії РФ», пише директор Центру «Нова Європа» Альона Гетьманчук у статті «Україна - НАТО: у Вільнюсі мають бути виправлені помилки Будапешта та Бухареста».

За її словами, є підстави стверджувати, що за благородною метою короткострокової практичної підтримки, яка справді нам потрібна для успішних контрнаступальних дій, приховується цілком реальний страх, аби війна РФ проти України не стала війною НАТО з РФ. І запрошення України до членства у цьому контексті розглядається як запрошення самих себе до війни з Росією. 

«Однак якщо хтось і справді незацікавлений у війні РФ з НАТО, то це сам Путін. І хто як не він зробить усе можливе, аби такого сценарію не допустити», - пояснила автор статті. 

Читайте також: Україна не має права не попросити запрошення на вступ до НАТО на липневому саміті – експерт

Гетьманчук наголошує, що про це потрібно говорити у Вашингтоні. Як і про прихильні до членства України в НАТО настрої в американському суспільстві (підтверджено соціологією), на які так люблять рівнятися в оточенні Байдена.

«Усіма доступними способами потрібно переконувати США, що початок реального вступу України до НАТО - це спосіб завершити війну, а не її розширити. І що війна не зможе по-справжньому завершитися, доки Україна не буде членом НАТО, бо «стратегічна невизначеність» у цьому питанні постійно слугуватиме для Москви спокусою атакувати Київ і так чи інакше зафіксувати його у своїй імперсько збоченій системі координат (якщо, звісно, США не вирішать надати двосторонні безпекові гарантії для України)», - резюмувала експерт.

Додамо, що на думку Гетьманчук, ПДЧ, який намагаються нав’язати Україні – це замінник реального процесу вступу до НАТО, який може відтягнути наше членство на багато років.