UA / RU
Підтримати ZN.ua

США вважають припинення вогню в Донбасі пріоритетним пунктом Мінських угод

США закликали Україну продовжувати "складні політичні та економічні реформи".

У понеділок, 7 березня, офіційний представник держдепартаменту США Марк Тонер заявив, що Сполучені Штати наполягають на повній імплементації Мінських угод, але найбільш істотними вважають негайне досягнення сталого перемир'я, повний доступ спостерігачів ОБСЄ і відновлення контролю України над власном кордоном.

"Що стосується питання часу або черговості проведення виборів (у Донбасі – ред.), я не хочу говорити про яку-небудь послідовність. Я думаю, те що ми хочемо бачити, це, очевидно, повна імплементація Мінська", - сказав Тонер.

Втім, продовжив він, "найбільш важливою частиною цього має стати стале і переконливе припинення вогню".

Також представник держдепартаменту нагадав про триваюче в останні місяці порушення перемир'я з боку підтримуваних Росією бойовиків.

"Ми хочемо бачити фактичну реалізацію припинення вогню. Після цього ми хочемо бачити доступ спостерігачів ОБСЄ для того, щоб стежити за виконанням режиму припинення вогню на місці – вони досі не мають повного доступу, і це залишається великою проблемою", - зазначив Тонер.

За його словами, важливим є відновлення контролю української сторони над кордоном. Він підкреслив, що США хочуть бачити виконання всіх вимог Мінська, але перелічені є "пріоритетними".

Крім цього Тонер закликав керівництво України "продовжувати просування складних політичних і економічних реформ".

Читайте також: Гройсман: Головне завдання – змусити Росію виконувати Мінські угоди

Мінські угоди було підписано 12 лютого 2015 року за підсумками переговорів лідерів України, Росії, Франції та Німеччини.

Керівники країн Заходу неодноразово заявляли, що зняття санкцій проти Росії можливо лише повного виконання всіх пунктів угоди.

В ніч з 3 на 4 березня в Парижі відбулися переговори глав МЗС "Нормандської четвірки". В переговорах брали участь міністр закордонних справ України Павло Клімкін, глава МЗС ФРН Франк-Вальтер Штайнмайер, його французький колега Жан-Марк Еро і глава зовнішньополітичного відомства РФ Сергій Лавров.

В порядок денний зустрічі було включено обговорення питань безпеки і проведення виборів в окремих районах Донецької і Луганської областей. Крім того, міністри обговорили обмін полоненими, у тому числі, звільнення заручників, що утримуються бойовиками і Росією в ОРДЛО, окупованому Криму і на території РФ.