UA / RU
Підтримати ZN.ua

США розкритикували заборону Меджлісу та пообіцяли зберегти санкції проти РФ до повернення Криму

Росія позбавила кримських татар останнього представницького органу, підкреслили в Держдепі.

Заступник речника Держдепартаменту США Марк Тонер заявив, що Сполучені Штати висловлюють стурбованість у зв'язку з рішенням так званого "Верховного суду Криму" заборонити діяльність Меджлісу кримськотатарського народу як "екстремістської організації" і обіцяють зберегти санкції щодо Росії, доки вона не звільнить Крим.

"Очевидно, ми стурбовані повідомленнями про заборону Ради Меджлісу", - сказав Тонер, наголосивши, що дане рішення позбавляє кримських татар останнього представницького органу, який вони мали в окупованому Криму.

Він нагадав, що США ще 21 квітня зробила заяву, закликавши Росію "скасувати попереднє рішення міністерства юстиції про визнання Меджлісу "екстремістською" організацією, а також рішення окупаційної влади" Криму призупинити діяльність цього демократичного інституту.

Також Тонер підкреслив, що кримські татари продовжують зазнавати репресій, переслідувань та іншим формам утиски в окупованому Криму.

"Цієї жорстокості та порушень прав людини потрібно покласти кінець", - заявив представник Держдепу.

Відповідаючи на запитання щодо подальших кроків Вашингтона у зв'язку з цим, Тонер зазначив, що санкції США проти РФ продовжуватися.

"Ми не визнаємо російської окупації Криму, санкції будуть залишатися, поки Росія не припинить окупацію Криму. Ми також підтверджуємо нашу підтримку суверенітету України", - повідомив Марк Тонер.

Як повідомлялося раніше, 26 квітня "Верховний суд Криму" визнав громадське об'єднання Меджліс кримськотатарського народу екстремістською організацією та заборонив його діяльність в Росії та в анексованомуКриму.

13 квітня так званий "прокурор" Криму Наталія Поклонська винесла припис про призупинення діяльності Меджлісу кримськотатарського народу. Це рішення практично повністю заблокувало роботу представницького органу кримських татар. Кількома днями пізніше, 18 квітня, Мін'юст РФ також оголосив Меджліс "екстремістською організацією".

У зв'язку з цією ситуацією, Верховна Рада звернулася до ООН та міжнародних організацій, аби дати діям російської влади відповідну оцінку. Спікер Ради Андрій Парубій назвав факт заборони "проявом російського фашизму".

Після анексії Криму Російською Федерацією на півострові почалися викрадення кримських татар. Про порушення прав кримських татар говорив також міністр закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу. Він заявив, що Росія не виконала жодної обіцянки поліпшити становище кримських татар. Разом з тим, в січні 2015 року кримські татари звернулися в ООН з проханням не допустити їх знищення.