Глава місії США при ОБСЄ Даніель Байєр представив Постійній раді ОБСЄ у Відні ряд доказів порушення російською стороною своїх зобов'язань і домовленостей по врегулюванню ситуації на Донбасі, укладених в Мінську.
"Корінь проблеми в східній Україні залишається незмінним: грубе порушення Росією суверенітету України та її територіальної цілісності, а також невиконання зобов'язань, які вона дала у Мінську", - повідомив представник Держдепартаменту США.
За його словами, Росія не вивела всі незаконні збройні формування, техніку і бойовиків з України, сепаратисти скористалися узгодженою паузою в протистоянні, розширивши свій територіальний контроль за межами лінії припинення вогню, визначеної в Мінській угоді.
Американський представник також повідомив, що атаки сепаратистів значно почастішали, особливо на позиціях навколо донецького аеропорту, Дебальцеве та Маріуполя Донецької області, а також на північний захід від міста Луганськ, Росія продовжує порушувати український повітряний простір своїми вертольотами і безпілотними літальними апаратами. Також він назвав той факт, що Росія провалила відновлення контролю українським урядом на українській стороні міжнародної кордону і не дозволила розширити Місію спостерігачів на російських пунктах пропуску Гуково і Донецьк.
Представник США також засудив черговий російський конвой з 20 машин, який в порушення всіх норм перетнув кордон з Україною 16 листопада. І він нагадав про систематичні порушення прав людини в Криму, неможливість роботи місії ОБСЄ на півострові.
Він зазначив, що у Вашингтоні готові поглиблювати санкції проти Росії, якщо вона продовжить ескалацію конфлікту.
"Сполучені Штати продовжують підтримувати Мінські домовленості і закликають до їх повного виконання. Ми закликаємо Росію виконати свої міжнародні зобов'язання і негайно припинити протиправні дії проти України", - підсумував глава Місії США при ОБСЄ.
Після окупації Росією Криму відбулося кілька раундів переговорів у різних форматах, серед яких, "женевський" - з участю США, ЄС, України і Росії, "нормандський" - з участю Німеччини, Франції, України і Росії, та "мінський" - за участю Росії, України, представників ЄС і ОБСЄ.