В Білому домі оголосили про перехід відносин Києва та Вашингтона від стадії "реагування на кризу" до етапу довгострокового партнерства з метою розвитку можливостей ЗСУ, поглиблення їх сумісності зі Збройними силами НАТО.
Як повідомила прес-служба посольства України в США в ніч на четвер, 14 липня, в звіті адміністрації американського президента підраховані обсяги військової допомоги, яку Сполучені Штати надали Україні у 2014-2016 роках.
У 2016 бюджетному році Вашингтон надав Україні 335 мільйонів доларів на розвиток сфери безпеки та оборони. Таким чином, обсяг допомоги з 2014 року перевищив 600 мільйонів доларів.
США надають Україні допомогу у трьох напрямках: проведення військових навчань, передача військової техніки та надання послуг військових радників.
Зокрема, 350 американських військових інструкторів навчають п'ять батальйонів ЗСУ і батальйон Сил спеціальних операцій, а також допомагають розробляти довгострокову програму підготовки військових кадрів.
Крім того, ЗСУ були передані системи контрбатарейної і контрмінометної боротьби, засоби захищеного зв'язку, навчальне та медичне обладнання, тактичні безпілотники тощо.
Військові радники надають допомогу у проведення реформ, організації цивільного контролю за Збройними силами та боротьби з корупцією.
Тим часом, помічник держсекретаря США Вікторія Нуланд озвучила умови надання Україні фінансової допомоги США. За її словами, Вашингтон готовий надати Києву фінансові гарантії після прийняття Україною узгоджених з Міжнародним валютним фондом законів.
Нагадаємо, в 2014-2015 роках США вже надали Україні військову допомогу на 260 мільйонів доларів, включаючи постачання наметів, бронежилетів, тепловізорів, транспортних засобів, медичного та інженерного спорядження, портативних радіостанцій, протимінометних радарів і патрульних катерів. У той же час, Сполучені Штати не постачають Україні летального озброєння.
Оборонний бюджет США-2016 передбачає виділення Україні 300 мільйонів доларів військової допомоги.