Можливі секторальні 3.
"З нашого боку ми говоримо про санкції щодо енергетичного, фінансового, оборонного секторів перш за все у плані відмови від нових інвестицій у російську економіку", - сказала Нуланд.
"Таким чином, мова не йде про те, щоб відрубувати те, що ми вже зробили, але чітко дати зрозуміти, що наші компанії не готові до нових капіталовкладень", - підкреслила помічник держсекретаря, виступ якої оприлюднив держдепартамент США.
За словами Нуланд, американська сторона говорить про таку можливість як "заходи стримування в надії, що не доведеться вдаватися до неї на практиці".
"Ми говоримо про те, що якщо вибори (президентські вибори в Україні - ред.) буде зірвано або якщо Росія введе додаткові війська в Україну, нам доведеться перейти до того, що ми називаємо скальпельными секторальними санкціями", - пояснив дипломат.
На питання, чи є у США та ЄС плани гарантування енергетичної безпеки європейських союзників у випадку російського ембарго щодо Західної Європи, Вона відповіла, що "якщо Росія зробить такі кроки, вона буде рубати гілку, на якій сидить".
"Росія залежить від доходів, які отримує з Європи за поставки нею нафти і газу. Росія залежить від європейського ринку на 50%, у той час як європейці залежать від російського ринку всього на 9%. Тому ми повинні бути впевнені в тому, що якщо нам доведеться ввести секторальні санкції, ми зможемо розробити таким чином, щоб удар набагато більшою мірою припав по російській економіці, ніж нам", - підкреслила американський дипломат. !zn
Читайте також:
США і ЄС готують план дій на випадок зриву виборів в Україні
В ЄС готують нові санкції проти Криму
ЄС посилить санкції проти Росії у випадку зриву виборів в Україні