UA / RU
Підтримати ZN.ua

США не можуть прикрити Україну "Залізним куполом", але продовжать розглядати розширення військової допомоги – Нуланд

Заступниця держсекретаря зазначила, що США слід розглянути питання про включення Росії в американський список країн-спонсорів тероризму.

Заступник держсекретаря США з політичних питань Вікторія Нуланд  заявила, що створення на території України системи ППО "Залізний купол" пов'язане із значними труднощами, інформує "Інтерфакс-Україна".

За її словами, розгортання "Залізного купола" може бути утруднене, оскільки для цього потрібна підготовка та вміння розмістити його.

Нуланд підкреслила, що  розглядається можливість використання інших систем ППО.

Заступниця держсекретаря США зазначила, що Штати  продовжують вивчати можливості розширення військової допомоги Україні щодо посилення санкцій проти рф.

Вона також зазначила, що США слід розглянути питання про включення Росії в американський список країн-спонсорів тероризму.

Читайте також: Ізраїль відмовився продавати Україні систему "Залізний купол" - ЗМІ

НАТО обговорило можливість участі Альянсу у російсько-українській війні, зокрема, забезпечення безпольотної зони. Та за результатом переговорів Альянс знову відмовився закрити небо над Україною. 3 березня речниця Білого дому Джен Псакі підтвердила: Вашингтон не вводитиме безпольотну зону над Україною.

Головним аргументом противників такого кроку є високий ризик конфронтації з Росією, що загрожує розпочати «ядерну Третю світову війну». Похитнути його поки що не вдалося навіть атаці російських військових на Запорізьку АЕС в Енергодарі.

Проте Україна послідовно лобіює закриття неба. Петиція до НАТО вже набрала необхідний для розгляду мільйон голосів. Україна не очікує і не хоче, щоб війська НАТО воювали в нашій війні. Це – наша країна, і захистити її – наш обов’язок. Але Україні вкрай потрібно, щоби наші союзники спільними зусиллями запровадили безпольотну зону над нашою країною. Більше аргументів читайте у перекладі статті ексміністра оборони України Анатолія Гриценка для The Economist.